• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday oldu

Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday oldu
0 0

Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığına açıkladı. Kaftancıoğlu'nun adaylığına Kılıçdaroğlu'nun da sıcak baktığı bildirildi.

30 Aralık 2017 Cumartesi 01:12

CHP’de düzenlenen ilçe kongrelerinin ardından Eski PM üyesi Canan Kaftancıoğlu 13 Ocak 2018’de gerçekleşecek olan İl Kongresi için “Görevden kaçmak yok. İl Başkanlığına adayım” sözleriyle adaylığını açıkladı.

 

Cemal Canpolat’a rakip

 

CHP’nin son günlerdeki tartışmalı ismi İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’a bir rakip daha çıktı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteğini alarak sahaya çıkan eski PM üyesi Canan Kaftancıoğlu, Damga Gazetesi ortaklarından Mehmet Mert’e konuştu.

 

Kaftancıoğlu, kısa açıklamasında, “Görevden kaçmak olmaz, böyle olması gerekiyormuş” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Gazeteci Mehmet Mert’in birkaç gün önce adını gündeme düşürdüğü Canan Kaftancıoğlu, İstanbul İl Başkanlığı adaylığı hakkında bir yalanlamada bulunmuş, aday olmayacağını, ancak mevcut yönetimle de birlikte yol yürümeyeceğini belirtmişti.

 

Kılıçdaroğlu da istiyor

 

Kılıçdaroğlu’nun, “Yaptığımız nabız yoklamaları ve görüşmelerde sizin isminizi öneren çok arkadaşımız oldu. Aday olmanızdan memnuniyet duyarız. Demokratik yarışa katılırsanız partimize güç katarsınız” şeklindeki sözlerine sıcak bakan CHP İstanbul İl Başkanlığı kadın adaylarından Canan Kaftancıoğlu, “Madem siz de uygun görüyorsunuz, o zaman aday olacağım. Partimizi İstanbul’da iktidara getirmek için elimden geleni yapmaya hazırım” yanıtını verdi.

 

KAYNAK: GAZETE YOLCULUK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha