• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a Erdoğan’a hakaret soruşturması

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a Erdoğan’a hakaret soruşturması
0 0

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma başlattı.

23 Ekim 2015 Cuma 11:09
HABERDAR- Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği tarafından savcılığa yapılan suç duyurusunda, Özcan’ın 08.09.2015 tarihinde yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanına hakaret ettiği öne sürüldü.

Dilekçeye ek olarak ise, Özcan’ın “Bugün Erdoğan’ın tamamen iştirası yüzünden bu noktaya geldik”, “13 yıldır bu ülkeyi yöneten Tayyip Erdoğan ve AKP’nin şehitlerimizin kanı onların eline bulaşmıştır. Onları katleden PKK ne kadar sorumluysa bu işten PKK’nın palazlanmasına hatta silahlanmasına katkı sağlayan AKP hükümeti ve Tayyip Erdoğan da aynı şekilde sorumludur”, “Tayyip Erdoğan’ın istediği 400 vekil bir şehit kadar değerli değildir”, “Hükümetin ve Cumhurbaşkanının bu noktadan sonra görevde kalmasının hiçbir anlamı olmadığını düşünüyorum. Derhal sağlık kurumuna sokulmalı. Bunun sonucunda alınan rapora göre görevinden uzaklaştırılmalı bu ülkenin hayrına” sözlerine yer verildi. Savcılık söz konusu şikayeti işleme koyarken, inceleme neticesinde Özcan hakkında fezleke hazırlanıp hazırlanmayacağına karar verecek.

KAYNAK: HABERDAR/ARZU YILDIZ 
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha