• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP’de canlı yayın talimatı: Denginiz yoksa, troller katılıyorsa yayına çıkılmayacak, hakaretlere misliyle karşılık verilecek

CHP’de canlı yayın talimatı: Denginiz yoksa, troller katılıyorsa yayına çıkılmayacak, hakaretlere misliyle karşılık verilecek
0 0

CHP MYK’da, medyaya verilecek demeçlerle ilgili alınan kararlar yazılı olarak iletildi. “Denginiz yoksa ve tröller katılıyorsa yayına çıkılmayacak" denirken, hakaretlere misli ile karşılık verilmesi istendi.

14 Kasım 2019 Perşembe 16:55

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) MYK tarafından geçen 11 Kasım 2019 günü yapılan toplantıda medya kuruluşlarına verilecek demeçlerle ilgili önemli kararlar alındı. 

 

Kararlar, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Muharrem Erkek imzalı olarak milletvekillerine ve parti yöneticilerine yazılı olarak gönderildi.

 

Kararlar eski milletvekili ve yöneticileri de kapsıyor

 

İletilen metinde, kararlara uyulmasının zorunlu olduğu belirtiltildi.

 

Kararlar, canlı yayın, program ve röportajlara çıkmak isteyen PM üyeleri, milletvekillerinin yanısıra geçmiş dönem PM üyeleri, milletvekilleri ve parti yöneticilerini de kapsıyor.

 

Buna göre, programlara çıkacak PM üyelerinin, Basın ve İlişkiler ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’nda, milletvekillerinin ise grup başkanvekilinden yayın öncesi izin almaları istendi.

 

CHPbelge.png

 

“Milletvekili milletvekili ile çıkacak”

 

Yazılı iletilen kararlarda çarpıcı detaylar yer alıyor. İşte o kararlar: 

 

- Görevde bulunan PM üyelerimiz ve milletvekillerimiz ile geçmiş dönem milletvekillerimiz ve yöneticilerimiz davet edildikleri programlara denkleri yoksa katılmayacaklardır.

 

- Milletvekilimizin karşısına milletvekili, yöneticilerimizin karşısına yönetici çıkmalıdır.

 

- Kendileriyle birlikte dört katılımcıdan fazla kişi varsa yayına katılınmayacaktır.

 

-Yayınlar sırasında CHP liderliğine ve kurumsal kimliğine yönelik iftiralar, yalanlar anından düzelttirilecek, milsi ile mukabele edilecek ve özür diletilmeden yayına devam edilemeyecektir.

 

- Trol kimlikleri açığa çıkmış olanlar, küfürbazlar, kavgacılar, yalancılar ve tarihi çarpıtan provakatörler ile yayına çıkılmayacaktır. Sözü geçen yayınlara kimlerin katılacağı önceden öğrenilecektir

 

- Halkımızın ve partilerimizin değerlerine hakaret edenlere müsamaha gösterilmeyecektir.

 

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE - ALİ KEMAL ERDEM

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha