• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP'de eski Ankara milletvekili Yılmaz Ateş'in ihracı kesinleşti

CHP'de eski Ankara milletvekili Yılmaz Ateş'in ihracı kesinleşti
0 0

CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) eski Ankara milletvekili Yılmaz Ateş'in, ihraç kararına yönelik yaptığı itirazı reddetti. Böylece Ateş'in ihracı kesinleşmiş oldu.

11 Şubat 2020 Salı 12:07

CHP Ankara İl Başkanlığı, katıldığı bir televizyon programında 'Gülen Cemaati'nin CHP'yi “teslim aldığı” yönündeki sözleri üzerine Ateş’i kesin ihraç istemiyle disipline sevketmiş, il disiplin kurulu da ihraç kararı vermişti.

 

CHP Yüksek Disiplin Kurulu kararı onadı.

 

Ateş, yazılı açıklamasında, dün bir internet sitesi üzerinden CHP üyeliğinden ihraç edildiğini öğrendiğini, karar kendisine tebliğ edildiğinde gerekli açıklamayı yapacağını söyledi.

 

Ateş şu görüşleri dile getirdi:

 

"İlçe-İl kongrelerini dahi baskı altına alan, delegeleri özgürce seçme ve seçilme hakkından mahrum bırakan bir anlayıştan “düşünce özgürlüğüne saygı” beklenemez. Ancak benim için şaşırtıcı olan 15 Temmuz’dan önce Fetö terör örgütünü eleştirenleri yakan emniyet ve yargı anlayışının bugün kendisini başka ortamlarda göstermesidir. Bu karar beni ve CHP tabanını bugüne kadar olduğu gibi demokratik CHP, demokratik Türkiye mücadelesinden alıkoyamayacaktır.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha