• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP kurultay için Sağlık Bakanlığı'nın kararını bekleyecek, MHP belediye başkanları toplantısını erteledi

CHP kurultay için Sağlık Bakanlığı'nın kararını bekleyecek, MHP belediye başkanları toplantısını erteledi
0 0

Koronavirüs salgını siyasi partilerin etkinliklerini de etkiliyor.

12 Mart 2020 Perşembe 16:22

AKP'nin 3-4-5 Nisan 2020 tarihlerinde Kızılcahamam’da yapılması planlanan 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, koronavirüs önlemleri dolayısıyla ertelendi.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle MHP 27-29 Mart tarihlerinde yapılacak belediye başkanları istişare toplantısını ertelerken; CHP, 28-29 Mart'a yapılacak 37. Olağan Kurultay'ı erteleyip erteleme konusunda, Sağlık Bakanlığı'nın yapacağı açıklamayı bekleyecek.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi'nde (PM), koronavirüse karşı alınacak önlemler de konuşuldu. Toplantıda, PM Üyesi ve enfeksiyon hastalıkları uzmanı olan Prof. Dr. Gaye Usluer, salgınla ilgili bilgi verdi.

 

PM toplantısı sürerken açıklama yapan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'li belediyelerin koronavirüse karşı her türlü önlemi almak için seferber olduğunu, parti olarak alınan ve alınacak önlemleri yakından izlediklerini bildirdi. Öztrak, koronavirüs konusunda 37. Olağan Kurultay'ın ertelenip ertelenmeyeceği yönündeki soru üzerine, “Sağlık Bakanlığı'nın alacağı önlemleri yakından takip ediyoruz, bu önlemleri izlemeye devam edeceğiz ve bu önlemler çerçevesinde ülkemizin, üyelerimizin sağlığı için yapılması gerekenleri yapacağız, Ama kurultayın ertelenmemesi bizim en büyük isteğimizdir, talebimizdir” dedi. Öztrak, kurultayın seyircisiz yapılıp yapılmayacağı yönündeki soru üzerine de “Bunların hepsi olabilir ama şu anda, toplantılarla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın herhangi bir yönlendirmesi yok. Ülkenin ciddi bir tehdit altında olduğunu görüyoruz. Bu yönlendirmeleri takip edeceğiz” yanıtını verdi.

 

MHP belediye başkanları toplantısını erteledi

 

MHP de 27-29 Mart'ta yapılacak belediye başkanları toplantısını erteledi. MHP Genel Başkanı Sadir Durmaz, “27-29 Mart tarihinde yapmayı planladığımız, geleneksel belediye başkanları istişare ve değerlendirme toplantımız, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir” bilgisini paylaştı.

 

TBMM Genel Kurulu dezenfekte edildi

 

Türkiye'nin her yerinden binlerce ziyaretçiyi ağırlayan TBMM'de de koronavirüs önlemleri artırıldı. TBMM'ye ziyaretçi kısıtlaması ve termal kamerası konulması da tartışılan konular arasında. Önlemler kapsamında TBMM kampüsü içindeki binalar dezenfekte edilirken, koridorlara da el temizleme dezenfektanları yerleştirildi.

 

Son olarak TBMM Genel Kurulu da dün gece görevliler tarafından hidrojen peroksit kullanılarak dezenfekte edildi. TBMM'de dezenfekte işlemleri aralıklarla devam edecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha