• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP'li Torun: Erdoğan'ın samimiyeti bir sonraki konuşmasına kadar

CHP'li Torun: Erdoğan'ın samimiyeti bir sonraki konuşmasına kadar
0 0

"Madem bugün teşekkür edecektiniz, dün niye suçladınız?"

25 Ağustos 2021 Çarşamba 18:30

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangın ve sel felaketleriyle mücadeleye destek veren tüm belediyelere teşekkür ettiğini hatırlatıp, “Dün hakaret bugün teşekkür eden Erdoğan’ın samimiyeti, bir sonraki konuşmasına kadardır. Bizim belediyelerimizin yeri halkımızın yanıdır” dedi. Erdoğan'ın daha önceki açıklamalarında yerel yönetimleri suçladığını ifade eden Torun, "Madem bugün teşekkür edecektiniz, dün niye suçladınız?" sorusunu yöneltti.

 

"Erdoğan teşekkür etmek zorunda kaldı"

 

Torun yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

 

"AKP Genel Başkanı Erdoğan ilk olarak, tamamen Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sorumluluğunda bulunan orman yangınlarıyla ilgili belediyelerimizi suçlamıştı. Ardından ise 18 Ağustos’ta katıldığı televizyon yayınında, belediyelerimizin yangın ve sel felaketlerindeki mücadelesini karalamaya çalışarak, sorumluluktan kaçmaya çabalamıştı. ‘Yangında selde ne yaptınız, itfaiyeleriniz nerede’ diyerek, 654 araç ve 1407 personelle mücadele eden belediyelerimizin emeğini hedef alan Erdoğan, afetlerde kaybettiği itibarı belediyelerimize saldırarak kazanmaktan medet ummuştu. Şimdi aynı Erdoğan dün çıkıp ‘siyasi parti ayrımı gözetmeden yardım çalışmalarında yer alan tüm belediyelere’ teşekkür etmek zorunda kaldı.

 

Biz de soruyoruz: Ne değişti Sayın Erdoğan? Madem bugün teşekkür edecektiniz, dün niye suçladınız? Neden canla başla çalışan belediyelerimizin alın terine saldırdınız? Neden daha fazla insanımıza yardım götürmek isteyen belediyelerimizin bağış toplamasını engellediniz? Neden afetlerle mücadele sırasında belediyelerimizi yok sayıp toplantılara dahi çağırmadınız?

 

Şunu açık ve net olarak biliyoruz: Dün hakaret bugün teşekkür eden Erdoğan’ın samimiyeti, bir sonraki konuşmasına kadardır. Bizim belediyelerimiz, şu ana kadar tüm afetlerde, asli sorumlu olmamalarına rağmen, seferberlik anlayışı ve dayanışmayla çalışmış, çalışmaya da devam edecektir. Bizim belediyelerimizin yeri halkımızın yanıdır.” 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha