• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Davutoğlu'ndan taşeron işçiye: Taşeron ama telefonu var

Davutoğlu'ndan taşeron işçiye: Taşeron ama telefonu var
0 0

Sabah altıdan gece saatlerine kadar taşeron olarak çalıştığını söyleyen işçiye Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtı, 'Taşeron ama telefonu var' oldu

23 Ekim 2015 Cuma 11:06
İzmir'de, Soydaş ve Akraba Toplulukları Milletvekilleri ile bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu Balkan zirvesinin ardından Başbakanlık Ofisi'nden çıkarak Kordon'da gezdi.

İzmir Valisi Mustafa Toprak, AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve adayların eşlik ettiği Davutoğlu, beraberindekilerle birlikte Saat Kulesi'nde basın mensuplarına poz verdi. Bu sırada taşeron işçi olarak çalışan Mehmet Halim Barış, korumaların engellemelerine rağmen Başbakan Davutoğlu ile konuşmayı başardı. Barış, taşeron işçilerle ilgili yasayı sordu. Başbakan Davutoğlu, taşeron işçi sorunu ile ilgileneceklerini belirtti. “Ben askeriyeden (asgari ücret) çalışan bir işçiyim. Sabah altıda çıkıyorum, bu saatte evime dönüyorum. Üç tane çocuğum okuyor, biri lisede son sınıfta” dien ve taşeronda çalıştığını belirten işçinin sözünü kesen Davutoğlu, “İnşallah taşeronu çözeceğiz”karşılığını verdi.

Başbakan, çocuklarının kaç yaşında olduğunu sorduğu işçinin büyük oğluyla telefonda konuşmak isteyince taşeron işçi, “Öyle bir sevinecek ki” diyerek cebinden telefonunu çıkardı. Bunun üzwerine Davutoğlu kameralara dönerek, “Taşeron ama telefonu var” ifadesini kullandı.

Cep telefonunun 150 lira değerinde olduğunu belirtmek zorunda kalan işçiye Davutoğlu’nun yanıtı ise, “Güzel, kaç liralık olursa olsun” şeklinde oldu.

İŞTE DAVUTOĞLU İLE TAŞERON İŞÇİ ARASINDAKİ O KONUŞMA...

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha