• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Davutoğlu ekibinden yeni 'romantik dış politika' videosu

Davutoğlu ekibinden yeni 'romantik dış politika' videosu
0 0

"Dış siyaset perspektifinizi çok romantik bulanlar var efendim"

30 Kasım 2019 Cumartesi 09:24

Ali Babacan'ın kurma hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğu siyasi partisiyle ilgili kamuoyu önüne çıkmasının ardından, Ahmet Davutoğlu cephesinde de hem parti kurma hazırlıklarının hızlandığına dair bilgiler geliyor hem de partinin yaklaşımını duyuran sosyal medya etkinliklerinde bir artış görülüyor.

 

Son olarak, Davutoğlu'nun ekibinde yer aldığı iddia edilen Taha Ün, sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

 

Videoda, AKP'lilerin Davutoğlu'nun dış politikasına yönelik eleştirilerine yanıt bizzat Davutoğlu'nun ağzından veriliyor.

 

Davutoğlu'nun videoda şu sözleri söylediği duyuluyor:

 

"Dış siyaset perspektifinizi çok romantik bulanlar var efendim' eleştirilerine, Ahmet Davutoğlu'nun, "Romantik dediniğiz şey nedir biliyor musunuz? Romantik dediğiniz şey, Bosna Hersek-Sırbistan-Türkiye üçlüsünü kuran dış politikadır. Romantik dediğiniz dış politika İranla nükleer anlaşmayı yapan politikadır. Romantik dediğiniz dış politika Türk Dış Konseyi'ni kuran politikadır. Romantik dediğiniz dış politika, 12 büyükelçilikle başlanan süreçte Afrika'da büyükelçilik sayısını 39'a çıkaran dış politikadır.

 

Romantik dediğiniz dış politika, üç tane büyükelçinin olduğu Latin Amerika'nın her ülkesinde büyükelçilik açan dış politikadır. Romantik dediğiniz dış politika, İsrail ve Suriye ile barış görüşmeleri yapan ve Filistin'e sahip çıkan dış politikadır. Romantik dediğiniz dış politika, Myanmar'da insanlar göz yaşı dökerken onlarla buluşan dış politikadır."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha