• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'bedel öderler' yanıtı: Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'bedel öderler' yanıtı:  Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz
0 0

AKP'li eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine gönderme yaparak yanıt verdi.

10 Ağustos 2019 Cumartesi 00:28

Yeni parti kurma hazırlıkları yapan AKP’li eski Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün memleketi Konya Taşkent’te konuştu. Davutoğlu taraftarlarının iddiasına göre; AKP Konya ilk teşkilatı bu toplantının engellenmesi için çaba saretti ancak başarılı olamadı.

 

Odatv'nin aktardığı habere göre Konya Taşkent’te konuşan Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan geçen ay AKP İl teşkilatında yaptığı konuşmada, yeni parti hazırlıkları yapan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na sert sözlerle yüklenerek, “Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder” demişti.

 

Davutoğlu da konuşmasında Erdoğan’ın bu sözlerine atıf yaparak yanıt verdi ve şöyle dedi:

 

“Allahım bu boynu eğdirme. Hep dua ederim. Allah bundan sonra da eğdirmesin. Kimsenin önünde eğdirmesin. Baskı yapanların, tehdit edenlerin, bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde de eğdirmesin. Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha