• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Davutoğlu'nun kurmayı: İktidar seçime girmemizi engellemek için erken seçim kararı alırsa, onlardan vekil transfer edip grup kurar ve seçime katılırız

Davutoğlu'nun kurmayı: İktidar seçime girmemizi engellemek için erken seçim kararı alırsa, onlardan vekil transfer edip grup kurar ve seçime katılırız
0 0

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin en geç Aralık ayının ikinci haftasında kurulacağı öğrenildi.

21 Kasım 2019 Perşembe 16:06

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun parti kurma çalışmaları sürüyor.

 

31 Mart 2019'daki seçimlerden hemen sonra manifesto yayınlayan, gezi düzenlediği kentlerde eleştirel konuşmalar yapan Davutoğlu, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiği AKP'den istifa etmişti.

 

İstifasının ardından parti kurma çalışmalarını hızlandıran Davutoğlu'nun istifa ettiği basın toplantısında yer alan bir siyasetçi, Independent Türkçe'yle çalışmaların seyri hakkında son bilgileri paylaştı.

 

Parti aralık ayının ikinci haftasında kurulacak

 

Yeni partinin ismi konusunda bir havuz oluştuğunu ancak henüz belirlenmediğini ifade eden siyasetçi, partinin, aralığın ikinci haftasında kurulmuş olacağını belirtti.

 

Merkezde yer alacak bir parti için çalışmaların sürdüğüne de değinen siyasetçi, her kesimden isimlerle temaslarının sürdüğünü aktardı. 

 

"Çalma kapımı, çalarım kapını"

 

Davutoğlu'nun kurmayı, erken seçim kararı alınması halinde izleyecekleri yolu şöyle anlattı:

 

"İlkesel olarak şu anda herhangi bir partiden milletvekili seçilmiş kişilerin bize katılmasına yönelik bir çalışma yapmıyoruz. Ancak iktidar bizi seçime sokmamak adına erken seçim kararı alırsa o zaman 'men dakka dukka' deriz. Yani çalma kapımı, çalarım kapını. Seçime girebilmek için TBMM'de grup oluşturacak kadar milletvekilini transfer eder, seçime gireriz."

 

Genel Merkez Çankaya'da

 

Davutoğlu'nun partisinin İstanbul İl Başkanlığı için tuttuğu bina, AKP'li Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlenmişti.

 

Bunun üzerine yeni parti binası, yönetimi CHP'de olan Küçükçekmece Belediyesi sınırlarında tutulmuştu.

 

Davutoğlu'nun en yakınları arasındaki siyasetçi, genel merkez binasının, Ankara'da Çankaya Belediyesi sınırları içinde yer aldığını belirtiyor.

 

Çankaya Belediyesi de CHP'li başkan Alper Taşdelen tarafından yönetiliyor.

 

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE - CAN BURSALI

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha