• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Demirtaş: Partime yönelik eleştirilerim, arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır

Demirtaş: Partime yönelik eleştirilerim, arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır
0 0

HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter üzerinden açıklama yaparak partisine yönelik eleştirilerinin 'tamamen arkadaşlarına güç verme' amaçlı olduğunu dile getirdi.

13 Ağustos 2018 Pazartesi 23:25

İki gün önce kaleme aldığı makalede kendisi ve partisiyle ilgili eleştirilerde bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, yaptığı eleştirilerin faklı yöne çekilmek istendiğine işaret ederek, konuya ilişkin açıklama yaptı.

 

'Partisinin ve halkın izinde' olduğunu ifade eden Demirtaş, 'HDP'yi güçlendirmek hepimizin boynunun borcudur' dedi ve ekledi: ''Bunun dışındaki hiçbir amaç meşru ve haklı olmaz.''

 

Demirtaş, açıklamalarında, ''Partime yönelik öneri ve eleştirilerim, tamamen arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır. Bunun dışındaki her yorum yanlıştır. Ben her daim partimin ve halkımın hizmetindeyim. Bunun böyle bilinmesi lazım.

 

Şahsıma yönelik yorumlarda da bütün arkadaşlarım dikkatli bir dil kullanmalıdır. HDP'yi güçlendirmek hepimizin boynunun borcudur. Bunun dışındaki hiçbir amaç meşru ve haklı olmaz.

 

Kimsenin de HDP'yi zayıflatmaya gücü yetmez. Partimiz en kısa zamanda toparlanacak ve mücadelesini yükseltecektir'' ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: MEZOPOTAMYA AJANSI

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha