• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Destici: Yaşadıklarımız ekonomi darbesi teşebbüsüdür

Destici: Yaşadıklarımız ekonomi darbesi teşebbüsüdür
0 0

Ekonomideki gelişmelerin ABD merkezli olduğunu ifade eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'te temsil edilen siyasi partilerin liderlerinin, Erdoğan'ın daveti ile toplanmaları ve birlik mesajı vermeleri gerektiğini söyledi.

10 Ağustos 2018 Cuma 16:55

Döviz kurundaki dalgalanmayla ilgili yazılı açıklama yapan Destici, "Yaşadıklarımız bir yönüyle 15 Temmuz'un tankla, uçakla, mermiyle değil, dolarla gerçekleştirilmeye çalışılan versiyonudur. Barbarlıkla bize diz çöktüremeyenler, bu sefer ‘ekonomi darbesi teşebbüsü' ile emellerine ulaşmak istemektedirler" ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin son dönemlerdeki kararlı ve bağımsız politikalarının, döviz kurundaki dalgalanmanın esas nedeni olduğunu belirten Destici, şöyle devam etti:

 

"Dış güçler biliyorlar ki artık teröriste göz açtırmayan, darbecilere diz çökmeyen, konu Türk ve İslam dünyasının menfaati olduğunda elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir Türkiye vardır. Ekonomi politikalarında elbette yanlışlar yapılmıştır. Bu ayrı bir konudur. Fakat şu gayet açıktır ki doların bu yönlü hareketi çok net bir biçimde dış müdahaledir. Öncelikle, doların yükselmesine sevinç çığlıkları atan zihniyet ile artık yüzleşmenin zamanı gelmiştir."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha