• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

DEVA Partili Yeneroğlu: AKP milletvekili iken kayıpları sorduğum bir başsavcı, bana “her devletin bir arka bahçesi olur’ dedi

DEVA Partili Yeneroğlu: AKP milletvekili iken kayıpları sorduğum bir başsavcı, bana “her devletin bir arka bahçesi olur’ dedi
0 0

“2016-2020 arasında 1 milyon 576 bin kişi örgüt üyeliği ile suçlandı” diyen DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, "Bu şekilde devam ederse hukukta son sıralara geleceğiz” diye konuştu.

15 Ekim 2021 Cuma 17:06

6 muhalefet partisi Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'le ilgili hangi konularda uzlaştı?

 

TÜGVA belgeleri ne anlama geliyor?

 

Türkiye, Uluslararası Hukuk Endeksi'nde nasıl 114. sıraya geriledi.

 

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Murat Sabuncu'ya yorumladı. 

 

Türkiye'nin hukuk ve adalette gittikçe gerilediğini dile getiren Yeneroğlu, "İktidar yargı üzerinde baskı kuruyor, yargı iktidarın güdümünde” derken aynı zamanda AKP döneminde bir başsavcı ile yaşadığı yaşadığı diyaloğu anlatarak "Başsavcı bana 'her devletin bir arka bahçesi olur' dedi" açıklamasında bulundu. 

 

“2016-2020 arasında 1 milyon 576 bin kişi örgüt üyeliği ile suçlandı” diyen Yeneroğlu, "Bu şekilde devam ederse hukukta son sıralara geleceğiz” diye konuştu. 

 

Ayrıca 6 muhalefet partisinin TBMM'de yaptığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem toplantısına ilişkin de konuşan Yeneroğlu, ortak bir metin üzerinde çalışıldığını ve parti liderlerinin bir araya gelerek ortak bir açıklama ile mutabakat metnini duyuracağını söyledi. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha