• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

DSP içinde Ekrem İmamoğlu'na destek: Haksızlığa sessiz kalamayız

DSP içinde Ekrem İmamoğlu'na destek: Haksızlığa sessiz kalamayız
0 0

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) AKP'nin olağanüstü itirazı sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi yenileme kararı aldı.

10 Mayıs 2019 Cuma 10:34

23 Haziran'da gerçekleştirilecek tekrar seçiminde nasıl bir tavır belirleyeceklerini konuşmak üzere pazar günü saat 11:00'da parti meclisini toplayacak DSP içinde, mazbatası elinden alınan CHP'li Ekrem İmamoğlu'na destek verilmesi için önerge sunacak bir grup bulunuyor.

 

Cumhuriyet'ten Ali Açar'ın haberine göre, PM üyesi Necmiye Çölaşan, bir grup PM üyesi ile birlikte CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun desteklenmesi için önerge vereceğini söyledi. YSK’nin aldığı kararın İmamoğlu şahsında İstanbul halkına yapılan bir hukuksuzluk olduğunu belirten Çölaşan, “24 Haziran’daki genel seçimlerine YSK tarafından sokulmayan DSP için, alınan bu karar şaşırtıcı olmadı. Herkes gibi bu karar DSP’lilerin de vicdanlarını rahatsız etti. Haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı sessiz kalamayız. İmamoğlu’nun desteklenmesi konusunda arkadaşlarımla birlikte önerge vereceğim. Arkadaşlarımın ve partimizin Büyükşehir Belediye başkan adayı Muammer Aydın’ın bu konuda gerekeni yapacaklarından eminim” dedi. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha