• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: Bakın dikkat edin seçerek kullanıyorum Kürt kardeşlerim diyorum

Erdoğan: Bakın dikkat edin seçerek kullanıyorum Kürt kardeşlerim diyorum
0 0

31 Mart yerel seçimlerine 'Cumhur İttifakı'nın içerisinde olan AKP ve MHP'nin ilk ortak mitingi İzmir'de düzenleniyor. 

17 Mart 2019 Pazar 15:21

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin Artı TV'de yayımlanan programdaki sözlerini hedef göstererek "Eş Başkan; Mansur Yavaş'la Ekrem İmamoğlu'yla İzmir'dekiyle HDP'nin oylarıyla seçilecek diyerek adeta meydan okuyor" dedi.  

 

Artı TV'deki programa katılan Temelli, 31 Mart yerel seçimleri için 'Millet İttifakı'nın Ankara ve İstanbul adaylarına yönelik şu ifadeleri kullanmıştı:

 

"Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP'lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir."

 

ERDOĞAN: 17 YILDIR İKTİDARDAYIZ HERKES İSTEDİĞİ GİBİ GİYİNİYOR 

 

MHP lideri Devlet Bahçeli'den sonra sahneye çıkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

 

Biz Cumhur İttifakı'nı masa başında değil 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı birlikte mücadele ederken meydanlarda kurduk. Bizim bu birlikteliğimiz mezara kadar sürer. Türk siyasetinin son yıllardaki en dirayetli siyasetçisi olarak gördüğüm Sayın Bahçeli ile önümüze kurulan tuzakları birer birer bozarak devam ediyoruz.

 

İzmir Gazi Mustafa Kemal'in, Menderes'in, Özal'ın gözde şehriydi. Biz de hasbi bir muhabbetle seviyoruz. Hasan Tahsin'in hemşehrilerine selam olsun. Birileri çıkmış, terör örgütünün desteğiyle kendine yol açmaya çalışıyor. İzmir için dişe dokunur tek bir hizmeti olmayanlar, korkular üzerinden istismar ettiler. Onlardan buraya hiçbir fayda gelmez.

 

"YILLARDIR ATATÜRK'Ü İSTİSMAR ETTİLER"

 

AK Parti 17 yıldır iktidarda, bunların dile getirdiği korkulardan hangisi doğru çıktı? Biz insanımızın giyinimine mi karıştık, yediğine içtiğine mi karıştık? 17 yıldır iktidardayız, hanım kardeşlerime bakıyorum herkes istediği gibi giyiniyor. Bu kardeşlerin bunlara en güzel cevabı veriyorlar. Yıllardır Atatürk'ü istismar ettiler, bunların Atatürk'ün vasiyetine tırnak kadar faydası oldu mu?

 

"Bu aday CHP'nin adayı değildir ha. Bu kişiye genel merkezinden İzmir teşkilatına kadar tüm CHP karşıydı. Öyle bir kalitesi de yok zaten. CHP'nin Buca adayını son dakika değiştirmesinin sebebi de Kılıçdaorğlu'nun İzmir'e sadece rant uğruna yaklaşıyor olması. Bunlar ceketimizi assak bizim olarak bakıyorlar. Amaçları bölücü terör örgütüne İzmir'i telsim etmektir

 

"EY SEZAİ KÜRDİSTAN'DA YAŞAMAK İSTİYORSAN..."

 

Aynı durum diğer şehirlerde de yaşanıyor. Kendileri ne kadar saklamaya çalışırlarsa saklasınlar bölücü terör örgütünün eş başkanı bunu söyledi. 'Ekrem İmamoğlu da, Mansur Yavaş da HDP'nin oylarıyla seçildiğini bilecek' diyerek adeta meydan okudu. Bu adam Kürt bile değil ama bu benim Kürt kardeşlerimi istismar eden bir sahtekardır. Ne diyor Kürdistan'da diyor. Ben buradan sesleniyorum benim ülkemde Kürdistan diye bir yer var mı? İzmir'de yaşayan benim Kürt kardeşlerim, bakın seçerek söylüyorum Kürt kardeşlerim diyorum çünkü bizde ayrım yok, ama bunlar ülkemizi bölmeye çalışıyorlar ne diyor, 'Kürdistan'da oylar HDP'ye, Batı'da oylar ne diyorlar Ak Parti'ye ve MHP'ye kaybettireceğiz.' Bunlara en güzel cevabı 31 Mart'ta vermeye var mıyız? Ben sizlere inanıyorum. Ardından bak ne diyor 'İmamoğlu da bilecek ki 3 milyon Kürdün, Ankara'da Mansur Yavaş bilecek Kürtlerin oyları olmadan seçimi alamaz' kendileri de partileri de proje. Bu beka mücadelesini beraber kazanacağız. 

 

İzmir'de aynı oyun oynanıyor. CHP'nin belediye meclis üyelerinden bölücü örgütten çok isim var. Seçime girmiyor, çünkü CHP'nin listesinden bunlar seçime girdiler. Geçmişte İzmir'deki her seçimde büyükşehir ve ilçelerde aday gösteren parti 31 Mart'ta niye listelerde görülmüyor. Bu seçimde CHP adına yarışıyorlar. Adı iyi kendi karışık partinin büyükşehirde ve ilçelerin birkaçı dışında adayı var mı? Çünkü onlar da CHP ve bölücü örgütün desteklediği parti için çalışıyor. İzmir'de ve diğer pek çok yerde kimin kimi desteklediği ittifaktan ülkeye hayır gelir mi?

 


BAHÇELİ: İZMİR'İ HİÇ KİMSE ÇANTADA KEKLİK GÖRMESİN

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeni Zelanda'daki saldırıda 'Türk yiyici' ifadesine tepki göstererek "Ey Haçlılar, biz buradayız, gelin görelim. Hadi gelin de kanınızda boğalım" dedi.

 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

 

Tarihin hiçbir döneminde rahat bırakılmadık. Tehlike ve tehditlerden mahrum yaşamadık. Devamlı üzerimize geldiler. Su uyudu düşman uyumadı. Ne husumet bitti, ne hain tükendi. 

 

Bu hesabın bit tarafında Türk işlem medeniyeti ve büyük Türk milleti vardır. dİğer yanında zalimler, yerli işbirlikçileri vardır. Biz var olmak için tarihten feyzimizi aldık. Bekamız için ecdadımızdan gücümüzü aldık. 

 

Milli mücadelenin duruşuyla cumhur ittifakına ruh verdik. Milli bekamız için bir araya geldik.
Cumhur ittifakı İzmir’in sinesinden çıkıp işgalcilere ilk kuşunu sıkan Hasan Tahsin’in gelecek umududur.

 

İzmir’i hiç kimse çantada keklik görmesin, arka bahçesi zannetmesin. Şımaranlara yolunu şaşıranlara 12 Eylül’ün mirasçılarına İzmir sırtını dönmeli. ;Daha müşfik bir yönetime kucağını açmalıdır. Bu irade cumhur ittifakıdır. Adayı da Nihat Zeybekçidir. 

 

MHP bütün gücüyle imkanlarıyla cumhur ittifakının başarısı için çalışacaktır. İnşallah İzmir ağırlıklarından kurtulacaktır.

 

Yeni Zelanda’daki bir Vandal, bir barbar din kardeşlerimizin namaz kıldığı esnada kurşun yağmuruna tutmuştur. Bu şerefsiz teröristin katliam silahının üzerinde Türk yiyici ifadesi dikkatlerden kaçmamıştır. Haçlı seferleri sırasında kullanılan Tanrı bunu istedi sözü bir kez daha gündeme getirilmiştir. Karşımızda bir sapıktan, teröristten ötesi vardır. Bu Haçlı kalıntısı Türk milletine tehdit dolu mesajlar yazmıştır. İstanbul’a Konstantinopolis diyen alçak Ayasofya’nın minarelerinden kurtulacağını şerefsizce iddia etmiştir. Ey Haçlılar biz buradayız. Gelin de görelim. Bekliyoruz sizi. Hadi gelin de kanınızda boğalım. Beka sorununu görmeyen çapulcular nasılsınız, iyi misiniz? Hiç kimse beka sorunu yok demesin. Kan dökülen masum kardeşlerimiz değil hepimiziz. Şimdi anlaşıldı mı beka niye önemli. Şimdi yerine oturdu mu 31 Mart seçimlerinin niçin beka seçimi olduğu. Yegane güvence cumhur ittifakıdır. El ele verirsek Türkiye’yi yenemezler.

 

Çanakkale’de tarih yazarak düşmanlara geçit vermeyen kutlu ceddimiz gibi bugün de cumhur ittifakı halinde benzer tehditlerle mücadele ediyoruz. Bu kez maruz kaldığımız ileri tehlikeler daha sinsidir. 

 

Tarihi bilmeden bugünü anlamaya isabet yoktur. Çanakkale dönemi küresel güçlerin milletlerimizi en zayıf olduğunu zannettikleri dönemde başlattıkları saldırının püskürtülmesi demektir. 

 

Bugün karşımıza yeniden çıkanlar dün İzmir’de denize dökülenlerdir. Biz buna müsaade edemeyiz.

 

Ezanımızın kesilmesini nifak ile bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasını sineye çekemeyiz. 
Biz Çanakkale ile milletçe kahraman olduk ve kahraman millet ünvanına kavuştuk. Çanakkale her karış toprağına bir yiğidin uzandığı dünyanın en büyük şehitliğidir.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha