• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan'dan 'Kayyım atamalarının devamı gelecek' mesajı: Önümüzdeki dönemde gerektiğinde irademizi ortaya koymaya devam edeceğiz

Erdoğan'dan 'Kayyım atamalarının devamı gelecek' mesajı: Önümüzdeki dönemde  gerektiğinde irademizi ortaya koymaya devam edeceğiz
0 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kayyım atamalarına ilişkin bir açıklama daha yaparak, "Önümüzdeki dönemde aynı hassasiyetle takibimizi, gerektiğinde irademizi ortaya koymaya devam edeceğiz" dedi.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 21:59

Rize’nin Güneysu ilçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, sözlerinin devamında "Belediyeleri milletimize ve şehirlerimize hizmet dışında bir amaçla kullanan herkes, aynı akıbete uğramaya mahkumdur" diye de ekledi.

 

Erdoğan'ın sözleri, kayyım atamalarının devam edeceğine işaret olarak gözüküyor. Öte yandan yine CHP'li İstanbul ve Ankara belediyeleri için de "terörle ilişki" iddiasıyla bu yönde bir adım olup olmayacağı da Erdoğan'ın sözleri sonrası tartışmaya açılabilir.

 

Erdoğan, konuşmasında "Doğu Akdeniz'de petrol veya doğalgaz bulduğumuzda, bugün ülkemize karşı ileri geri konuşanların hepsi kapımızda sıraya girecek" ifadesini kullandı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da eleştiren Erdoğan, "İstanbul'u sel bastı, beyefendi tatilde. Daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım" şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah bir sonraki seçimde Türkiye'nin istisnasız tüm şehirlerini yıkım değil inşa belediyeciliğiyle tanıştıracağız" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha