• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan’dan yeni parti önlemi: Babacan ve Davutoğlu’na yakın isimler liste dışı kalacak

Erdoğan’dan yeni parti önlemi: Babacan ve Davutoğlu’na yakın isimler liste dışı kalacak
0 0

AKP’nin olağan kongresini bir yıl erkene çeken Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşkilatlardaki değişimde yeni bir strateji izleyecek.

25 Ağustos 2019 Pazar 11:07

Erdoğan’ın Gülen cemaati bağlantısı bulunan ve yeni parti kurucuları Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yakın isimleri liste dışında bırakacağı iddia edildi.

 

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Erdoğan’ın önceki gün yapılan MKYK toplantısındaki açıklamalarıyla değişimin nasıl olacağı yönünde mesaj verdiği kaydedildi.

 

Edinilen bilgiye göre Erdoğan, “Ahbap çavuş ilişkisi içinde olmayacak, bu işleri en iyi yapacak kişileri bulacağız. Önümüzde geniş bir süre var” dedi. Erdoğan, partisinin 18. yıldönümü toplantısında da “Hedef şu, kanaat önderleri kimlerse, bunları seçip çıkartmak ve kadromuzu bu kanaat önderleriyle güçlendirmektir. Bunu hep beraber yapacağız. ‘Ben şurada yoktum, ben burada yoktum’ olmaktan öte ‘Burası filancaya layık’ daha da ileri gidiyorum, bize Ömer’ler lazım” diye konuştu.

 

Komisyon formülü

 

Kongre sürecinde delege, belde, ilçe ve il yönetimlerinde yer alacak isimlerin belirlenmesi için özel çalışma yapılacak. Gülen cemaatinden parti teşkilatlarına sızmaların önlenmesi için listelere girecek kişilerle ilgili tarama yapılacak. Babacan ve Davutoğlu ile bağlantılı kişilerin listelere girmesi önlenecek. Tüm bu önlemler için komisyon oluşturulması formülü üzerinde duruluyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha