• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: Dengesiz fiyatlar durulmaya başladı, milletimden biraz daha sabır ve destek bekliyorum

Erdoğan: Dengesiz fiyatlar durulmaya başladı, milletimden biraz daha sabır ve destek bekliyorum
0 0

"Hazımsızlar yeni oyunlar, tuzaklar peşinde koşuyor. Şimdi 6'lı masa kurmuşlar"

22 Temmuz 2022 Cuma 15:15

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dengesiz fiyatların durulmaya başladığını belirterek, "Hükümet olarak ülke ekonomisine zarar verme pahasına günlük kazanç peşinde koşanları yakından takip ediyoruz. Bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye'yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmışsak inşallah bugünkü sıkıntıları da biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve mücadelemize destek bekliyorum." diye konuştu.

 

Erdoğan, Rusya-Ukrayna temsilcilerinin katılımıyla tahıl koridoru konusunda imzaların atılacağını da sözlerine ekledi.

 

"Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor"

 

41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle: "Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor. Bizler de görüyorsunuz bu tür eserlerle sizlerle beraber oluyoruz. Emek vermek, vakit vermek, kendini şehrine ve insanlarına adamak gerekir. Bizim nazarımızda belediye başkanlığı bu anlayışla yapılır. Bu işi hobi olarak görenlerin takdirini sizlere bırakıyoruz. İstanbul kendine hizmet edenleri baş tacı yapmayı bildiği gibi ihmal edenleri tarihe gömmeyi çok iyi bilir.

 

 

Dünyamız salgınla başlayıp savaşla süren, enerji ve gıda kriziyle tırmanan bir dönemden geçiyor. Türkiye sıkıntılı bu dönemin her aşamasında kendi vatandaşlarını en iyi şekilde korudu. Yeni küresel yönetim ve ekonomi sisteminin lider ülke hedefine adım adım ilerlemeyi sürdürüyoruz. Ödediğimiz bedeller de var."

 

"Tahıl koridoruyla alakalı sıkıntıları aşarak imzalar atılacak"

 

"Ukrayna-Rusya savaşı küresel emtia fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle enflasyonda dalgalanmaya yol açarken, stratejik konumumuz güçlendi. Küresel üretim ve tedarik sisteminde yaşanan sıkıntılar ekonomi programının doğruluğunu teyit etti.

 

Biraz sonra Dolmabahçe'de BM Genel Sekreteri'nin de katılımıyla Rusya-Ukrayna temsilcilerinin katılımıyla tarım koridoruyla alakalı sıkıntıları aşarak imzalar atılacak. Bu imzalarla dünyaya müjdeyi vereceğiz."

 

"Milletimden biraz daha sabır ve destek bekliyoruz"

 

"Dengesiz fiyatlar durulmaya başladı. Hükümet olarak ülke ekonomisine zarar verme pahasına günlük kazanç peşinde koşanları yakından takip ediyoruz. Bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye'yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmışsak inşallah bugünkü sıkıntıları da biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve mücadelemize destek bekliyorum."

 

"Hazımsızlar tuzaklar peşinde koşuyor"

 

"Hazımsızlar yeni oyunlar, tuzaklar peşinde koşuyor. Şimdi 6'lı masa kurmuşlar. 2023'te kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyacağız. Allah'ın yardımı, milletimizin desteğiyle 2023 imtihanından da alnımızın akıyla çıkarak, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükselterek bu menzile ulaşacağız. Eyüpsultan'ın yanımızda olması bizi daha güçlü kılacaktır."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha