• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: İzmir pislikten, kokudan geçilmiyor

Erdoğan: İzmir pislikten, kokudan geçilmiyor
0 0

Ankara'da açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İzmir pislikten, kokudan geçilmiyor" dedi ve yerel seçimler için İzmirlilerden oy istedi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 17:15

Sincan Lale Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Ankara'daki şehir hastanesi'nin birkaç gün içinde açılacağını duyurdu.

 

"Sincan'a yatırım müjdelerimiz var" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

 

"Biri Belören Millet Bahçesi. Belören Millet Bahçesi Sincan'lı kardeşlerimizi sporla sanatla buluşturacak bir projedir. Temelli Göleti Millet Bahçesi'nde golf, kürekçilik, el sanatları gibi bir çok hizmet yer alacak. Sincan Belediyemiz Zir Vadisi bölgesini arkeolojik önemine uygun bir şekilde düzenliyor. Bu yeri ata sporlarımızın merkezi haline dönüştüreceğiz. Bir diğer projemiz 2 kilometrelik tramvay hattıdır. Bu hatla toplu taşıma sistemleri arasındaki geçişler kolaylaşacak trafik yoğunluğu da azalacak. Diğer önemli proje rekreasyon ve poligon alanlarıdır."

 

Bölgesinde ve dünyada sürekli yükselen bir Türkiye olduğunu dile getiren Erdoğan, "Ekonomimizin çökertilmeye çalışılmasının sebebi bu" ifadesini kullandı.

 

Erdoğan, "Belediyecilik AK Parti'nin işidir. Belediyecilik şehre aşkla bağlı olmayı, laf değil eser üretmeyi gerektirir. Biz milletimizin karşısına eserlerimizle çıkıyoruz" dedi ve açıklamalarına şöyle devam etti:

 

* İzmir, Körfez, pislikten, kokudan geçilmiyor. Aynı benim aldığım İstanbul'un Haliç'i gibi. İnanıyorum ki Cumhur İttifakı'yla İzmir'i pırıl pırıl yapacağız. İstanbul neydi, Ankara neydi, biz aldıktan sonra n'oldu?

 

* Son 6 yılda maruz kaldığımız saldırılara baktığımızda doğru yolda yürüdüğümüzü görüyoruz. Bölgesinde ve dünyada sürekli yükselen bir Türkiye var. Ekonomimizin çökertilmeye çalışılmasının sebebi bu.

 

* Fırsatçı, elinde malı olduğu halde fiyatlar yükselsin diye stokçuluk yapandır, şimdi olduğu gibi. Ekonomideki dalgalanmanın boyutuyla ilgisiz şekilde fiyatı katlayanlar, bu ülkeye saldıranların değirmenine su taşıyor. Fiyatlar yarıya indi daha da inecek.

 

* Döviz, faiz, enflasyon kıskacında teslim alınmaya çalışılan Türkiye'nin mücadelesine destek vermek yerine, fırsatçı bir anlayışla kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara meydanı bırakmayacağız. 31 Mart akşamı bunlara Osmanlı tokadına var mıyız? Biz 17 yıldır bunlara rağmen ülkemizi büyütmüşsek önümüzdeki dönemde 2023 hedeflerine aynı şekilde ulaşacağız.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha