• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: NATO bize önemli katkılarda bulundu, vazgeçmek gibi bir niyetimiz yok

Erdoğan: NATO bize önemli katkılarda bulundu, vazgeçmek gibi bir niyetimiz yok
0 0 2

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Harp Okulları Diploma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada "NATO savunma konsepti bize önemli katkılarda bulundu" dedi.

31 Ağustos 2019 Cumartesi 17:41

Suriye'de güvenli bölgeye ve NATO'yla işbirliğine dair açıklamalarda bulunan Erdoğan, NATO'dan ayırlmak gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi.

 

'VAZGEÇMEK GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK'

 

Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

 

"İkinci Dünya Savaşı sonrası tercihimizi Batı konseptinden yana kullanarak yeni bir döneme girdik.

 

NATO savunma konsepti bize önemli katkılarda bulundu. NATO hala bizim için en önemli savunma işbirliği.

 

NATO üyeliğinden vazgeçmek gibi bir niyetimiz yok."

 

'SORUN DEAŞ DEĞİL, PAYLAŞIM SAVAŞI'

 

"Suriye ve Irak'ta DEAŞ, YPG/PKK örgütlerinin ülkemizi tehdit ettiği dönemde kimsenin desteğini yanımızda bulamadık.

 

Suriye'deki sorun DEAŞ değil, bir takım güçlerin paylaşım savaşıdır. Münbiç'te ortaya çıkan demografik yapıya ve güvenliğe yönelik kaygılar giderek artıyor. Askerlerimizin kontrolü dışında çözüme rıza göstermeyiz."

 

'FAZLA ZAMAN VE SABRIMIZ YOK'

 

"Güvenli Bölge ile ilgili çok fazla zaman ve sabrımız yok. Bizim açımızdan S-400 ile Patriot arasında bir fark yoktur. Ancak Patriot sistemi bizim üzerimizde bir baskı aracı olarak kullanılırsa diğer sistemi tercih ederiz, nitekim öyle yaptık.

 

Türkiye F-35'in parasını ödediği halde uçaklar teslim edilmiyor. Birkaç hafta içinde askerlerimiz bölgeyi kontrol etmezse kendi harekat planımızı devreye sokacağız. Fırat'ın, Dicle'nin doğusunda kuzularımızı bunlara asla yedirtmeyeceğiz."

0 0 2
YORUMLAR
  • Ziyaretçi
    aliriza 31 Ağustos 2019 Cumartesi 17:57 bence Erdogan artik bos konuşmanın anlamı olmadigini anlamasi lazim artik dünyada erdoganin isdla tahrihiye vede ortadogunu katliyamci vede edecek
  • Ziyaretçi
    aliriza 31 Ağustos 2019 Cumartesi 17:56 bence Erdogan artik bos konuşmanın anlamı olmadigini anlamasi lazim artik dünyada erdoganin isdla tahrihiye vede ortadogunu katliyamci vede edecek
YORUM EKLE

captcha