• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: Operasyonların hedefi sadece 1 Kasım değil, devam edecek

Erdoğan: Operasyonların hedefi sadece 1 Kasım değil, devam edecek
0 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisini ve kendisini eleştirenlerle ilgili, "Bizi eleştirenler en büyük cumhuriyetçidir. Sormak lazım bugüne kadar ne yaptınız? Avara kasnak gibi ne işe yaradıkları belli değil" dedi.

26 Ekim 2015 Pazartesi 10:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HDP’ye yüklendi. Erdoğan, “Sizin bayrakla sorunun var mı bilmiyorum ama sizin Türk bayrağıyla sorununuz var. Sizin İstiklal Marşı’yla sorununuz var. Siz tek devlet, tek millet olamadınız” dedi.  Operasyonların seçimden sonra da devam edeceğini açıklayan Erdoğan, "Kimse bizden rehavet beklemesin. Buna ara vereceğimizi beklemesin. Hedef sadece 1 Kasım da değil ha onu biliniz. Aynen bu operasyonlarımız devam edecektir. Ve tüm terör örgütlerine karşı devam edecektir" ifadesini kullandı. 

 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlarla bir araya Erdoğan'ın muhtarlar buluşmasında yaptığı açıklamalar şöyle: 

 

"CUMHURBAŞKANI HER FIRSATTA CUMHURLA BİR ARAYA GELMEYE DEVAM EDİYOR"

 

"28 Ekim'de Beştepe'de Cumhuriyet Resepsiyonu vereceğiz. Her ilden 10'ar vatandaş ağırlayacağız. Böylece milletin bayramını milletle kutlama geleneğini başlatacağız. Cami önlerinde şahsım adına cumhurbaşkanlığı makamı adına aşure dağıtımı yapılıyor. Şu anda 14 vilayette bu devam ediyor. Cumhurbaşkanı her fırsatta cumhurla bir araya gelmeye devam ediyor devam edecek.

 

"AVARA KASNAK GİBİ..."

 

Bizi eleştirenler lafa gelince en büyük cumhuriyetçidir. Bunlara sormak lazım siz cumhuriyet için bugüne kadar ne yaptınız. Bunların vereceği tek bir cevap yok. Sadece konuşur sadece hakaret ederler. Avara kasnak gibi ne işe yaradıkları belli değildir.

 

“TAYYİP ERDOĞAN KENDİ İŞİNİ YAPIYOR”

 

Bunlar yıllarca milletten vekalet almadan ülkeyi babalarının malı gibi yönetmeye alışmışlar. İstiyorlar ki şimdi de Tayyip Erdoğan bize karışmasın. Tayyip Erdoğan kendi işini yapıyor. Muhalefet partileri de, PKK da, paralel yapı da bunları istiyor.

“İÇERDEKİ MANKURTLARIN DURUMU BİZİ ÜZÜYOR”

 

Hadi dışarıdakileri anladık da içerideki mankurtların durumu bizi üzüyor. Bu güruhun kavgasının bizimle değil bizatihi milletin kendisiyle olduğunu da biliyoruz. Ben faniyim bugün varım an be an yarın olmayabilirim.
 

Artık tüm kurumlarıyla bu devlet milletin emrindedir. Önce devlet sonra insan hayır o geride kaldı. Önce insan sonra devlet. Seçimle göreve kalan bizlerin de atamayla gelenlerin de tek görevi bu millete hizmet etmektir.

 

“SAYGILI OLACAKLAR”

 

Atamayla göreve gelen mi seçimle göreve gelen mi? Seçimle göreve gelen. Bunu bir defa bileceğiz. Atamayla görevde olanlar seçimle göreve gelenler saygılı olacaklar. Çünkü onlar milletin temsilcisidir.

 

“AYNEN OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK”

 

Yapmamız gereken terör karşısında dirayetli şekilde duruşumuzu devam ettirmektir. Kimse bizden rehavet beklemesin. Buna ara vereceğimizi beklemesin. Hedef sadece 1 Kasım da değil ha onu biliniz. Aynen bu operasyonlarımız devam edecektir. Ve tüm terör örgütlerine karşı devam edecektir.

 

“ANKARA EYLEMİNİ BUNLAR ORTAK YAPMIŞTIR”

 

İşte bu sabah DAİŞ’e karşı Diyarbakır’da yapılan operasyonlarımız. Bizim için PKK, DAİŞ, DHKP-C farklı değil. Garın önündeki eylemi de bunlar ortak yapmıştır bunu böyle biliniz. Fakat terör örgütünü arkasına alan siyasi partinin daha ilk anda katil devlet demesini anlıyorsunuz değil mi? Katil devlet yaptı saray yaptı diyor. Faturayı buraya kesmeye çalışıyor. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış bunlar yavuz hırsız.

 

“BEN MÜSLÜMANLAR İÇİN KONUŞUYORUM”

 

Şehitlik gelip geçici değildir. Biz Müslümanız. Ben Müslümanlar için konuşuyorum. Müslüman olmayanlar için konuşmuyorum. Kıyamete kadar bu makam bu uğurda şehadet şerbetini içmek devam edecektir. Herkese nasip olmayan bu makam nasip olanları da belki bir süre üzecektir ama inanıyorum ki onalar o şerefle yaşayacaktır." 

 

"HEDEF SADECE 1 KASIM DA DEĞİL, 1 KASIM’DAN SONRA BU OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEKTİR"

 

Vakti, saati, günü geldiğinde herkes terör karşısındaki tutumunun karşılığını hem vicdanlarda hem hukukta görecektir. Kardeşlerimiz haklı olarak “Ne olacak bu terörün sonu?” diye soruyor. Her şeyden önce Türkiye’nin bugün yaşadığı sorun etnik ve mezhep kökenli değildir. Sorunumuz terör sorunudur. En çok can kaybeden, sıkıntı çeken şüphesiz bölgedeki Kürt kardeşlerimdir. Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim. Terör örgütüne hiç destek veren yok mu, maalesef var ama bunların sayısı çok az. Üstelik terör örgütünün hem içinde faaliyet gösteren, hem de destekçileri arasında her türlü etnik kökenden insan bulunuyor. Terör örgütünü bölge insanıyla özdeş hale getirmek kadar yanlış bir davranış olamaz.

 

Son dönemde yaşadığımız bu hadiselerin ülkemize en büyük kazanımı birlikte yaşama iradesinin bir kez daha ortaya çıkmış olmasıdır. Şimdi yapmamız gereken, terör karşısında ilkeli duruşumuzu kararlı bir şekilde devam ettirmektir. Ne diyoruz? Terör örgütü tüm silahlarını bırakana, beton dökene, tüm mensuplarını çıkarana kadar bu mücadele sürecek. Kimse bizden rehavet beklemesin. Hedef sadece 1 Kasım da değil ha. 1 Kasım’dan sonra bu operasyonlarımız devam edecektir. Tüm terör örgütlerine karşı devam edecektir.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha