• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: Rejimin gözlem noktalarımızı kuşatmaya başladığını görüyoruz. Sessiz kalmamız mümkün değil

Erdoğan: Rejimin gözlem noktalarımızı kuşatmaya başladığını görüyoruz. Sessiz kalmamız mümkün değil
0 0

İdlib ile ilgili açıklamalarda bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rejimin gözlem noktalarımızı kuşatmaya başladığını görüyoruz. Sessiz kalmamız mümkün değil, onlara karşı gereğini yapıyoruz" dedi

15 Şubat 2020 Cumartesi 18:01

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

"Rejimin gözlem noktalarımızı kuşatmaya başladığını görüyoruz. Sessiz kalmamız mümkün değil, onlara karşı gereğini yapıyoruz" diyen Erdoğan, "Aslolan şey, 1 milyona yakın İdlib halkının bugün bizim sınırlarımıza doğru hareket halinde olması. Biz zaten 3,5-4 milyon insana ev sahipliği yapıyoruz. Bu 1 milyonu da kabul etme durumuz maalesef yok" dedi.

 

Süper Lig'deki tartışmalara ilişkin Erdoğan, "Herhangi bir Bakanımız hakkında 'filanca kulübü şöyle destekliyor, bir kulübe şöyle tavrı var' gibi yaklaşımları kabullenmemiz mümkün değil" ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

 

>> Sayın Serrac ile yaptığımız eğitim ve güvenlik anlaşmasının gereğini sonuna kadar yerine getirmeye devam edeceğiz.

 

>>(Barış planı) Batı da Avrupa Birliği de Afrika da kabul etmiyor. Bu duruş karşısında BM'de istediğimiz sonucu alacağımıza inanıyorum.

 

"TRUMP'IN HAKKIMIZI TESLİM ETMESİ ÇOK ÖNEMLİ"

 

>> James Jeffrey'nin burada 'şehidimiz' demesi bizim için inandırıcı şeyler değil.

 

>> Jeffrey’nin hakkımızı teslim etmesinden öte, Sayın Trump'ın hakkımızı teslim etmesi çok önemli. Sayın Trump da eğer bizim hakkımızı teslim edecekse onun bir anlamı olur.

 

>>(İş Bankası) Hukuki zemine oturtulması çalışmasının neticesini zannediyorum birkaç hafta içinde alacağız. Fazla geciktirmeye niyetimiz yok.

 

İLKER BAŞBUĞ'UN 'FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI' AÇIKLAMASI

 

>> Bir tane boruyu göstermek suretiyle milleti aldatamazsın. Önce şunu anlatman lazım, senin Kara Kuvvetleri Komutanlığın döneminde, Genelkurmay Başkanlığın döneminde acaba kaç FETÖ'cüyü ihraç ettiniz? Önce bunu anlatması lazım.

 

>> Şu anda FETÖ'den mahkum olanlara aldıkları cezaları askeri mahkeme verebilir miydi?

 

SÜPER LİG'DEKİ TARTIŞMALAR

 

>> Bu ülkeye hizmet veren Bakan arkadaşlarımızı kalkıp da bu işin içine bulaştırmak çok ciddi bir yanlıştır. Herhangi bir Bakanımız hakkında 'filanca kulübü şöyle destekliyor, bir kulübe şöyle tavrı var' gibi yaklaşımları kabullenmemiz mümkün değil.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha