• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erzurum'da 'maketten konut' mağdurlarına bir kötü haber daha

Erzurum'da 'maketten konut' mağdurlarına bir kötü haber daha
0 0

Erzurum'da ruhsat ve projesi olmadığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı durdurulan 2 bin konutluk ’New City Projesi’nde maket üzerinde daire alanlara bir kötü haber daha.

26 Ekim 2015 Pazartesi 13:11

Erzurum'da New City Projesi'nde maketten daire alıp mağdur olan yüzlerce vatandaşa bir kötü haber daha geldi. İnşaatı durdurulan proje için yıkım kararı çıktı.

CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİ ADAYLARINDAN UZLAŞMA ÇAĞRISI

CHP Erzurum Milletvekili adayları Tuncer Aktaş ve Orhan Bozkurt, yaptıkları basın açıklaması ile binlerce ailenin mağdur edildiği ‘New City Projesi’ için uzlaşma çağrısı yaptı.

CHP Milletvekili adayları Aktaş ve Bozkurt, ’’2013 yılında Erzurum’a "Doğu Anadolu’nun En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi" olarak sunulan New City projesi bugün "Karadayı Mağdurları" olarak anılan ve Erzurumlu için bir kabus haline gelen hukuk sarmalı halindedir’’diye konuştu.

’’EN BÜYÜK MAĞDUR ERZURUM OLMUŞTUR’’

CHP Milletvekili adayları Tuncer Aktaş ve Orhan Bozkurt, Yerel idarelerin siyasi irade sergileme noktasındaki eksiklikleri dolayısı ile binlerce ailenin mağdur edildiğini vurgulayarak, seçim sürecinde AKP’li siyasilerin konuya ilişkin yeni vaatlerde bulunmalarını da eleştirdiler.

CHP Erzurum Milletvekili Adayları Tuncer Aktaş ve Orhan Bozkurt’un konuya ilişkin olarak AKP’li siyasilere çağrı yaparak şunları söylediler:
’’Cumhuriyet Halk Partisi’nin kentsel dönüşüm konusundaki çağdaş ve adil bir anlayış üzerine kurulu olan birikimini Erzurum için kullanmak istiyoruz. Hukuken bir çıkmaza giren bu süreci Erzurum için çözmeye varız. Anlaşılmaktadır ki, tarafları bir araya getirmek, alternatif çözümler uygulamak, yasama organlarını konuyla ilgilenmesi için harekete geçirmek noktasında eksiklikleri bulunan AKP milletvekilleri ve belediye yöneticilerini ortak bir çözüm bulmak üzere "Karadayı Mağdurları İçin Buluşmaya" davet ediyoruz.

’’BÜTÜN PAYDAŞLARIN YER ALDIĞI ÇÖZÜM KOMİSYONU KURULSUN’’

"Kent uzlaşması" anlayışı ile sorunun bütün paydaşlarını oluşturulacak bir komisyon ile buluşturmak ve yerel ve ulusal otoritelere taşımak ve meseleyi tarafların mağduriyetlerini giderecek bir çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Kamu kaynakları ve sorumluluklarının "New City" örneğinde olduğu şekilde boşa sarfetmek sosyal ve ekonomik olarak Erzurum’u olumsuz şekilde etkilemiştir. 75 dönüm, 200 milyon TL gibi istatistikler ile dillendirilen bu projeyi girdiği çözümsüzlük halinden çıkarmak için; Erzurum’da ‘1ihtimaldahavar’diyoruz."

MAĞDURLAR BELEDİYE ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

 

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha