• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gergerlioğlu’ndan Bozdağ’a: Sadece retweet yaptığım için 96 gün cezaevinde kaldım

Gergerlioğlu’ndan Bozdağ’a: Sadece retweet yaptığım için 96 gün cezaevinde kaldım
0 0

Adalet Bakanı Bozdağ'ın “Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok" sözlerine yanıt veren HDP'li Gergerlioğlu, "Senin lafına kargalar bile güler! Ben tweet bile atmadım, retweetlemiştim ve 96 gün cezaevinde kaldım” dedi.

23 Mayıs 2022 Pazartesi 15:04

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Türkiye’de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok” açıklamasına sosyal medya hesabında yanıt verdi. Gergerlioğlu, “Senin lafına kargalar bile güler! Ben tweet bile atmadım, retweetlemiştim ve 96 gün cezaevinde kaldım” ifadelerini kullandı.

 

Adalet Bakanı Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında “Türkiye’de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” demişti.

 

‘NE KADAR GÜLÜNÇSÜN SAYIN BAKAN?’

 

Bozdağ’ın sözlerine attığı tweet ve retweet nedeniyle ceza verilerek vekilliği düşürülen Gergerlioğlu’ndan yanıt geldi. Gergerlioğlu, Twitter hesabından Bozdağ’ı etiketleyerek, “Bekir Bozdağ senin lafına kargalar bile güler! Ben tweet bile atmadım retweetlemiştim ve 96 gün cezaevinde kaldım. Demek tweet atsam sorun olmayacaktı! Ne kadar gülünçsün Sayın Bakan?” dedi.

 

RT’DEN 96 GÜN CEZAEVİNDE YATMIŞTI

 

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bir internet sitesinde yayınlanmış yazıyı retweet ederek “paylaştığı” için hapis cezasına çarptırılmış, bu ceza onanınca, hakkındaki karar TBMM’de okutularak milletvekilliği düşürülmüştü. Polis zoruyla TBMM’den çıkarılan Gergerlioğlu birkaç gün sonra da tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne konulmuştu. Gergerlioğlu cezaevine 96 gün kaldıktan sonra, Anayasa Mahkemesi’nin hakkındaki kararına binaen serbest kalmış, ardından TBMM’ye dönerek milletvekilliği koltuğuna yeniden oturmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha