• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP'li Baluken: Katliamın arkasındaki 4 kişi yakalanmak üzereyken bilgi sızdırıldı

HDP'li  Baluken: Katliamın arkasındaki 4 kişi yakalanmak üzereyken bilgi sızdırıldı
0 0

Baluken: Soruşturma savcısı, Ankara katliamının arkasındaki 4 kişinin yakalanmak üzereyken devletin bir biriminden sızan bilgi sayesinde kaçtığını itiraf etti

23 Ekim 2015 Cuma 11:12
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Ankara katliamıyla ilgili soruşturmayı yürüten savcının katliamın arkasında olduğu belirlenen dört kişinin yakalanmak üzereyken devlet içindeki bir birimin bilgi sızdırdığı için kaçtığını itiraf ettiğini söyledi.

Mahmut Lıcalı’nın Cumhuriyet’te yer alan haberine göre Baluken, iddialarını ilk olarak RS FM’de Yavuz Oğhan’ın “bidebunudinle” programında dile getirdi. Görüşüne başvurduğumuz Baluken, soruşturmayı yürüten bir savcıyla önceki gün telefonla görüştüğünü anlattı. Baluken, görüşmede savcının yayın yasağının gerekçesini açıklarken katliamda yaşanan skandalı itiraf ettiğini vurguladı.

YER DEĞİŞTİRDİLER

Görüşmede katliamın arkasında dört kişi bulunduğu, bu kişilerin HDP ile ilişkisi olmadığı bilgisinin aktarıldığını kaydeden Baluken, şunları dile getirdi:
“Savcı, katliamın arkasında yer aldığı belirlenen dört kişinin yakalanmak üzere olduğu, ancak devletin bir biriminden sızdırılan bilgiler nedeniyle yakalanamadığını söyledi. Bu kişilerin yakalanmak üzereyken yer değiştirdiklerini aktardı.”

Baluken, savcının söz konusu kişilerin devlet içindeki hangi birimden bilgi aldığı konusunda paralel yapıyı sorumlu tuttuğunu dile getirdi. Baluken, savcı ile yaptığı görüşmedeki bu bilgiyi HDP aleyhine yapılan kara propaganda nedeniyle açıklamak zorunda olduklarını belirterek, “Katliamla ilgili farklı bir algı yaratmak istediler. Ancak savcının verdiği bilgiler, Davutoğlu’nun neden farklı bir algı yaratmak istediğini de gösteriyor” diye konuştu.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha