• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP ve DBP, göçe zorlanmış seçmenleri 'sandığa' taşıyacak

HDP ve DBP, göçe zorlanmış seçmenleri 'sandığa' taşıyacak
0 0

HDP ve DBP, Şırnak ve ilçelerinde sokağa çıkma yasakları döneminde köy ve beldelere göç eden seçmenleri araçlarla sandık başına götürecek.

1 Nisan 2017 Cumartesi 19:30

Şırnak ve ilçelerinde sokağa çıkma yasakları döneminden yerinden edilen seçmenlerin referandumda oy kullanmaları için HDP ve DBP çalışmalarını hızlandırdı.

 

HDP Şırnak İl Eşbaşkanı Zeki İrmez, Şırnak genelinde 805 sandığın kurulacağını belirterek, özellikle yasaklar döneminde köy ve beldelere göç eden seçmenleri araçlarla oy kullanacakları sandığa götürmek için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

 

İrmez, “Birçok göç eden aileye ulaştık. Örnek olarak Cizre’den çevre köylere ve beldelere göç eden 2 bin aileye ulaştık. Kent dışında okuyan ve çalışmaya giden insanların tespit edilmesi için de çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

MÜŞAHİTLİK İÇİN ÇAĞRI

 

Kent dışında yaşayan seçmenlerin HDP ve DBP binalarına başvurması halinde o kişileri sandığa taşıyacaklarını söyleyen İrmez, “Herkes bilsin ki Botan halkı rengi ve sesiyle bu referandumda da kazanacak” dedi. İrmez, sandık müşahitliği için de yurttaşlara il ve ilçe binalarına başvuru yapmaları yönünde çağrı yaptı. İrmez, sandık güvenliğini sağlamak için Şırnak Barosu avukatlarıyla da ortak bir çalışma yürüteceklerini kaydetti.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha