• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İmamoğlu'ndan "Belediye’nin Başakşehir’e desteği devam edecek mi?" sorusuna cevap: Benim görevim bu şehrin üç takımını alıp başımın üstüne koymak

İmamoğlu'ndan
0 0

İyi Parti'nin de desteklediği CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Medipol Başakşehir'le ilgili bir soruya cevap verdi.

25 Mart 2019 Pazartesi 09:25

İmamoğlu, "Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe bu kentin değeri. Benim görevim bu şehrin üç takımını alıp başımın üstüne koyup, onlarla iş birliği yapmak. Dönem dönem ekonomilerine katkı sunmak." dedi.

 

İmamoğlu, HaberTürk TV’de katıldığı programda seçim öncesinde Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı.

 

Altaylı’nın “Belediye’nin Başakşehir’e desteği devam edecek mi?” sorusuna yanıt veren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

 

“Fatih Bey, siz bu ülkenin pırlanta gibi bir kulübünde yöneticilik yapmış bir insansınız. Düşünelim, bu şehrin Belediye Başkanıyım. Galatasaray’ı var, Fenerbahçe’si var, Beşiktaş’ı var. Onlar belli bir felsefeyle yollarına yürüyorlar. Ama dünya markası olmuş üç tane kulübü var.”

 

“Bu benim kentimin değeri"

 

İmamoğlu, “Mesela Londra’ya gittim, İstanbul’u tanıtacağım. İstanbul ile ilgili en bilinen; Boğaziçi Köprüsü derler, Ayasofya derler bunun gibi. Bir de Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe derler. Bu benim kentimin değeri" dedi.

 

“Görevim onları vitrine koymak"

 

İmamoğlu, “Benim görevim bu şehrin o üç takımını alıp başımın üstüne koyup, onları vitrine koymak. Onlarla iş birliği yapıp, dönem dönem ekonomilerine katkı sunmak. Bu aynı zamanda, zaten toplumun büyük bir kısmı bu üç büyük takımın taraftarı İstanbul’da. Bu takımların sporla beraber toplumu buluşturmada da simgesel eylemleri olur. Siz ne diyorsunuz? ‘Ben gurur duyuyorum, Başakşehir’i ben kurdum, yarattım. Şimdi de şampiyon olacak.’ olmaz.” diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha