• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Karamollaoğlu'ndan NATO'ya tepki: İlişkiler gözden geçirilmeli

Karamollaoğlu'ndan NATO'ya tepki: İlişkiler gözden geçirilmeli
0 0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, NATO tatbikatında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan olaylar için "İslam’ı ve Müslümanları düşman olarak gören anlayışının bir dışa vurumudur" dedi.

18 Kasım 2017 Cumartesi 14:34

Karamollaoğlu Norveç’te gerçekleştirilen NATO tatbikatında yaşanan olaylara tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Norveç’de yaşanan rezalet, basit bir hata değil, bizce; NATO’nun İslam’ı ve Müslümanları düşman olarak gören anlayışının dışa vurumudur” dedi. 

 

'ÖRT BAS EDİLEMEZ'

 

NATO’nun, 1990 yılında İskoçya’da yapılan toplantıda İslam’ı yeni düşman olarak tanımladığını söyleyen Karamollaoğlu şu değerlendirmeyi yaptı:

 

“Norveç’teki NATO tatbikatında yaşanan skandal, sıradan bir özürle geçiştirilebilecek bir hadise değildir. Bir çalışanın hatası denilerek üzeri ört bas edilemez. 

 

Bütün yönleriyle araştırılmalı ve NATO yetkilileri tarafından tatmin edici bir açıklama yapılmalıdır. 

 

'NATO İLE İLGİLİ ENDİŞELERİMİZİ 40 YILDIR SÖYLÜYORUZ'

 

Biz Saadet Partisi olarak NATO’nun yapısı ve faaliyetleri ile ilgili endişelerimizi 40 yıldır dile getiriyoruz. Bilindiği gibi, NATO, Sovyet bloğunun dağılmasından sonra 1990 yılında İskoçya’da yapılan toplantıda strateji değiştirmiş ve İslam’ı kendisine yeni düşman olarak belirlemiştir. 

 

Bu çerçevede değerlendirildiğinde, Norveç’de yaşanan rezalet, basit bir hata değil, bizce, NATO’nun İslam'ı ve Müslümanları düşman olarak gören anlayışının bir dışa vurumudur. 

 

Bu noktada Türkiye’ye düşen görev, NATO üyesi tek İslam ülkesi olarak, NATO ile ilişkilerini ciddi anlamda gözden geçirmek olmalıdır.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha