• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Gri liste’ tepkisi: İtibarı bozmaya kimin hakkı var

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Gri liste’ tepkisi: İtibarı bozmaya kimin hakkı var
0 0

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Mali Eylem Görev Gücü'nün Türkiye'yi gri listeye aldığına işaret ederek, "Yani ‘şüpheli devlet’ listesine alındı. Bu itibarı bozmaya kimin hakkı var?" dedi.

22 Ekim 2021 Cuma 22:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Mali Eylem Görev Gücü grubunda olan Türkiye, gri listeye alındı. Yani ‘şüpheli devlet’ listesine alındı. Bu itibarı bozmaya kimin hakkı var? Polis arkadaşlarımızın teslim ettiği ama bazı hakimlerin, siyasilerin baskısıyla, serbest bıraktığı ve uyuşturucu baronlarının elini kolunu salladığı bir Türkiye’nin saygın olabilir mi? Bunların tamamını değiştireceğiz” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte Yenimahalle Belediyesi Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi Açılışı ile Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi Temel Atma Töreni’ne katıldı.

 

‘TALAN DÜZENİNE SON VERECEĞİZ’

 

Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarından vatandaşlara karşı ayrım yapmamalarını ve fakir bölgelere pozitif ayrımcılık yapmalarını istediğini belirterek, “Bu ilkelere uydukları içindir ki bütün engellemelere rağmen Ankaralılara büyük hizmetler yapıyorlar. Yürekten kutluyorum. Belediye başkanlarımız görevlerini yapıyorlar. Devletimiz zengin bir devlettir. Sadece hizmet etme anlayışı ile değil her yıl bütçelerini büyütüyorlar. Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda göreceksiniz Türkiye nasıl yönetiliyor. Bütün talan düzenine son vereceğiz. Tüyü bitmemiş yetim hakkını koruyacağız. Eşit hizmet götüreceğiz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girme hakkı yoktur. Her evde huzurun, bereketin olması lazım. Üniversiteyi kazanan çocuk, heyecanla gönderilir. Nasıl oluyor 20 yıldır yöneteceksiniz, yurt sorununu çözemeyeceksiniz? Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda göreceksiniz, yurt sorununu bir yıl içinde bitireceğiz. Her anne baba çocuğunu rahatlıkla gönderecek.” dedi.

 

 

Türkiye’nin kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda ‘gri listeye’ alınmasına işaret ederek, “Mali Eylem Görev Gücü diye. Kara para, uyuşturucu parası ve rüşvetle elde edilen paralar bir ülkeye fayda getirmez. İmza atan bütün ülkeler mücadelede ortak irade beyan ettiler. Bu anlaşmayı imzalayan ülkelerden birisi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Mali Eylem Görev Gücü grubunda olan Türkiye, gri listeye alındı. Yani ‘şüpheli devlet’ listesine alındı. Bu itibarı bozmaya kimin hakkı var. Polis arkadaşlarımızın teslim ettiği ama bazı hakimlerin, siyasilerin baskısıyla, serbest bıraktığı ve uyuşturucu baronlarının elini kolunu salladığı bir Türkiye saygın olabilir mi? Bunların tamamını değiştireceğiz.” diye konuştu.

 

TÜRK LİRASI KAR GİBİ ERİYOR

 

Merkez Bankası’nın faizi düşürme kararı sonrasında Türk Lirası’nın değer kaybettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Devlette liyakat esastır. Siyasi otorite halkının çıkarlarını düşünmek zorundadır. Türk lirası bizim onurumuzdur, şerefimizdir. Nasıl olur da Türk lirası, güneş görmüş kar gibi erir. Nasıl olur da zam, zulüm ve zorbalık egemen olun bir devlette. ‘Yolsuzlukla mücadele edeceğiz’ dediler, yolsuzluğun her türünü yaptılar. ”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha