• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu dış politikayı eleştirdi

Kılıçdaroğlu dış politikayı eleştirdi
0 0

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim vaatlerine ilişkin Avrupa'da da konuşmalar yaptığını söyledi.

23 Ekim 2015 Cuma 11:11
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜSİAD'ın düzenlediği siyasi parti liderleri ile buluşma toplantılarına katıldı. İş dünyasına seslenen Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim vaatlerinden bahsetti.

CHP İKTİDARINI AVRUPA'DA ANLATTI

CHP Lideri, Brüksel'deki ziyaretlerinde CHP iktidarından bahsettiğini ve CHP iktidarında birçok şeyin değişeceğini belirttiğini söyledi. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Cumhuriyetin kurulmasından bu yana bu savaşı veriyoruz. Örnek olmaya çalıştık. Bütün Arap halkları Türkiye'yi örnek alır, bizim yöneticilerimiz de Arap liderleri örnek alıyor.

BRÜKSEL'E GİTTİĞİMDE HEPSİNE DEDİM

Brüksel'e gittiğimde, Strazburg'a gittiğimde hepsine dedim. CHP iktidarında sizin açtığınız davalara bakmayacağız, bizim elimiz ayağımız yok mu, ne gerekiyorsa hepsini yaparız.

Hukukun üstünlüğünün geçerli olduğu bir ülkede can ve mal güvenliği vardır. Size açık ve net şu sözü veriyorum. Açık ve net. Birinci sınıf demokrasiyi bu ülkeye getireceğiz. CHP iktidarında rahatlıkla CHP'yi eleştirme hakkını size vereceğim. Eleştiriden ders çıkarmamız lazım. Bu ülkenin insanı üçüncü sınıf demokrasiye layık değildir.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha