• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Kılıçdaroğlu'nun adaylığı' iddialarının ardından İYİ Parti'den ikinci açıklama: Birinci turda seçilmeyi sağlayacak adayın tercihi doğru olur

'Kılıçdaroğlu'nun adaylığı' iddialarının ardından İYİ Parti'den ikinci açıklama: Birinci turda seçilmeyi sağlayacak adayın tercihi doğru olur
0 0

İYİ Partili Cihan Paçacı, "Bu söylediklerimizden Kemal Bey'e karşı olduğumuz sonucu çıkmasın ama İYİ Parti'nin yol haritası paydaşlarla ortak bir aday tespit edilmesi ve bu noktada seçilecek bir isim olması" diye konuştu.

8 Aralık 2021 Çarşamba 13:46

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın dün yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanı adaylığını değerlendirmiş; "Kendisinden talip olduğunu duymadım. Herkes idealist davranmalı. Nefis zamanı değil" ifadelerini kullanmıştı. Koray Aydın kazanamama ihtimali olan bir isme "evet" demeyeceklerini de belirtmişti.

 

İYİ Partili Paçacı da konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Kemal Bey cumhurbaşkanı olması halinde doğru bir isimdir. Ancak adayların tespiti sırasında en fazla seçilme ihtimali olan ve birinci turda seçilmeyi sağlayacak bunu riske sokmayacak olan adayın tercihi doğru olur" dedi.

 

"Meral Hanım çok büyük bir fedakarlık yaptı"

 

Habertürk'ten Sibel Erdem'e konuşan Paçacı, "Meral Hanım çok büyük bir fedakarlık yaptı, anketlerde oy oranları yüksek olduğu, kendisinin yükselen bir trendi olduğu halde daha önce söylediği sözün arkasında durarak cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Bu büyük bir fedakarlık örneğidir" diye konuştu.

 

Paçacı şöyle devam etti:

 

"Bu söylediklerimizden Kemal Bey'e karşı olduğumuz sonucu çıkmasın ama İYİ Parti'nin yol haritası paydaşlarla ortak bir aday tespit edilmesi ve bu noktada seçilecek bir isim olması. Meral Hanım cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıklayarak büyük bir fedakarlık gösterdi ama ‘bu yarıştan çekildik, istediğiniz adayı destekleriz’ anlamına gelmez."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha