• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kulis: Ne Davutoğlu ne de Babacan; yeni parti için çok genç ve sürpriz bir isim hazırlanıyor

Kulis: Ne Davutoğlu ne de Babacan; yeni parti için çok genç ve sürpriz bir isim hazırlanıyor
0 0

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, yerel seçimden sonra kurulacağı iddia edilen yeni partiye ilişkin olarak kulis bilgiler içeren bir yazı kaleme aldı.

20 Mart 2019 Çarşamba 09:29

Takan, geçen günlerde iktidar için de önemli bir isimle konuştuğunu, bu kişinin kendisine "Ne Davutoğlu ne de Babacan. Onlardan hiçbir şey olmaz. İnanamayacağın, çok genç ve sürpriz bir isim hazırlanıyor" dediğini aktardı.

 

Takan, "Ne Babacan, ne Davutoğlu" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde şunları söyledi: 

 

AKP içinde tepkili, iri dişli bir muhalif kadro oluştu. Erdoğan, bunu çok yakından takip ediyor. Bu kadro da 31 Mart sonuçlarını bekliyor, ona göre hareket edecek. İktidar içinde önemli bir isimle geçenlerde konuşuyordum, "Ne Davutoğlu ne de Babacan... Onlardan hiçbir şey olmaz. Tayyip bey de bunu çok iyi biliyor. 'Gelin buraya' dese  ikisi de koşar gider. Başka şansları mı var?.. Abdullah Gül'den hiçbir şey çıkmayacağını artık herkes net olarak gördü. İnanamayacağın, çok genç ve sürpriz bir isim hazırlanıyor. Erdoğan'a alternatif yapı AKP içinden geniş bir oluşumu kapsayarak çıkacak" dedi. Çok kurcaladım, "genç ve sürpriz isim" hakkında bilgi alamadım. "Hep beraber bekleyelim bakalım..." demekle yetindi.

 

Yazının tamamı için tıklayın

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha