• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kurtulmuş'tan AKP-MHP görüşmesi yorumu: Resmi bir görüşme değil

Kurtulmuş'tan AKP-MHP görüşmesi yorumu: Resmi bir görüşme değil
0 0

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimlerde ittifak yapılması için Mehmet Özhaseki ile Sadir Durmaz'ın görüşmesini yorumladı.

26 Eylül 2018 Çarşamba 13:25

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Mehmet Özhaseki ile Sadir Durmaz görüşmesine ilişkin olarak, "Görüşme iyi niyet görüşmesiydi. Onlar gayri resmi olarak, bir muhabbet ortamında bir araya gelmişler, karşılıklı olarak temenniler dile getirilmiştir. Resmi olarak karar verilmiş bir görüşme değildir" dedi. 

 

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in haberine göre, AKP'li Numan Kurtulmuş geçtiğimiz günlerde AKP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz görüşmesine ilişkin sorularını yanıtladı. 

 

Kurtulmuş, "Görüşme iyi niyet görüşmesiydi. Onlar gayri resmi olarak, bir muhabbet ortamında bir araya gelmişler, karşılıklı olarak temenniler dile getirilmiştir. Resmi olarak karar verilmiş bir görüşme değildir" dedi. 

 

"AK Parti gelenekleri olan bir partidir" diyen Kurtulmuş, "İlk gayri resmi görüşmelerden sonra resmi görüşmelere geçilebilir. AK Parti'nin müzakere organları vardır, orada konuşuruz. Bundan sonraki süreçte müzakerenin nasıl olacağı kararlaştırılır. Henüz temenni safhasından öte bir adım atılmış değildir. Böyle bir konu olabileceği dost meclisinde konuşulmuştur. Gerekiyorsa bundan sonrası resmi olarak devam edecektir" ifadelerini kullandı.

 

Yerel seçimde AKP'nin adaylarının belirlenme sürecinde olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Biz AK Parti olarak, Türkiye'yi yöneten siyasi partiyiz. Her seçim bölgesinde en iyi adayımızı, partiyi en iyi şekilde taşıyabilecek adaylarımızı tespit etme sürecindeyiz" dedi. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha