• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Lavrov ile görüşen Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması: "İdlib'deki durum Rusya ile S-400 anlaşmasını etkilemeyecek"

Lavrov ile görüşen Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması:
0 0

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Münih'te Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştü. Çavuşoğlu, "Suriye'deki görüş ayrılıkları Türkiye-Rusya ilişkilerini etkilememeli. İdlib'deki durum Rusya ile S-400 anlaşmasını etkilemeyecek" dedi.

15 Şubat 2020 Cumartesi 17:29

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la Almanya’daki Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde bir araya geldiği belirtildi.

 

Sputnik muhabiri, Lavrov ve Çavuşoğlu’nun görüştüğünü bildirdi.

 

ÇAVUŞOĞLU: İDLİB’DEKİ DURUM S-400’Ü ETKİLEMEZ

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye’nin İdlib bölgesindeki gerilimin ve bu konuda Rusya ile yaşanan anlaşmazlığın S-400 hava savunma sisteminin alımıyla ilgili anlaşmaya etki yapmaması gerektiğini söyledi.

 

Rus muhabirlerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, İdlib’deki gerilimin S-400 anlaşmasını etkileyip etkilemeyeceği sorusuna, “Hayır, bu iki farklı konu” yanıtını verdi.

 

“İLİŞKİLERİ BOZMASINA İZİN VERMEMEK GEREK”

 

Türkiye’nin, herhangi bir ülkeyle tek bir anlaşmazlık yüzünden ilkelerini ve politikasını değiştirmeyeceğini kaydeden Çavuşoğlu, Suriye sorununun iki ülke arasındaki işbirliğini ve ilişkileri bozmasına izin vermemeleri gerektiğini belirterek, “Bu yüzden birlikte çalışıyoruz” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha