• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Memleket Partisi 1. Olağan Kurultayı 18 Eylül’de toplanacak, İnce tek aday

Memleket Partisi 1. Olağan Kurultayı 18 Eylül’de toplanacak, İnce tek aday
0 0

Memleket Partisi 1. Olağan Kurultayı, 18 Eylül’de Ankara Spor Salonu’nda yapılacak. Partinin kurucu Genel Başkanı Muharrem İnce, tek genel başkan adayı oldu.

13 Eylül 2021 Pazartesi 14:23

17 Mayıs’ta Muharrem İnce’nin kurucu genel başkanlığında kurulan Memleket Partisi, il kongreleri sürecinin tamamlanmasının ardından, 1. Olağan Kurultay aşamasına geldi.

 

Kurultay hazırlıkları ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Genel Başkanvekili Gaye Usluer, parti tüzüğü gereği, genel başkan adayının, parti üyelerinin eğilim oyları ile belirlendiğini açıkladı.

 

Usluer’in verdiği bilgiye göre İnce, 250 kurultay delegesinin önerisiyle genel başkan aday adayı oldu.

 

Usluer, 11 Eylül’de üyelerin katılımıyla yapılan eğilim yoklaması sonucu tek aday adayı olan İnce’nin12 bin 783 delegenin oyuyla genel başkan adayı olduğunu söyledi.

 

Ankara Spor Salonu’nda 18 Eylül’de yapılacak olan Memleket Partisi’nin 1. Olağan Kurultayı’nda, genel başkan seçiminin yanı sıra Parti Meclisi ve Genel Disiplin Kurulu üyeleri de belirlenecek.

 

Kurultayın tamamlanması ile Memleket Partisi, 6 aydan önce olmamak koşulu ile ilk genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılabilecek.

 

KAYNAK: BBC TÜRKÇE - AYŞE SAYIN

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha