• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

MHP'den Plan ve Bütçe Komisyonu'na eleştiri: Artık torba dışında bir şey gelmez oldu

MHP'den Plan ve Bütçe Komisyonu'na eleştiri: Artık torba dışında bir şey gelmez oldu
0 0

AKP milletvekillerinin imzasıyla Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunulan yeni torba yasa teklifinin görüşmeleri sırasında Cumhur İttifakı ortağı MHP’den tepki geldi.

24 Mayıs 2019 Cuma 10:52

"Artık torba dışında bir şey gelmez oldu" diyen MHP Milletvekili Mustafa Kalaycı, “Pazardan şey alır gibi, ‘torbaya her şeyi doldurup buraya getirelim’ diyelim çünkü başka çaremiz kalmadı” diye konuştu.

 

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun ekonomik krize karşı tedbirler alması gerekirken yalnızca torba yasa tekliflerini görüşebildiğini ifade eden Komisyon başkanı AKP’li Lütfi Elvan da sorumlu olarak “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ni işaret etti.

 

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun ekonomide yapısal önlemler konusunda çalışması gerektiğini dile getiren MHP’li Kalaycı, “Ekonomideki sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Çiftimizin, esnafımızın, sanayicimizin sıkıntıları malumdur. Ekonominin belli alanlarında yapısal tedbirlerin alınması, reformların gerçekleştirilmesi gerekiyor” dedi.

 

Komisyonun başta vergi reformu olmak üzere birçok alanda düzenleme yapmak için çalışması gerektiğini ifade eden Kalaycı, “MHP olarak geçen dönem milletvekili arkadaşımız torba yasa teklifleriyle ilgili kitap bile yazdı. Ama bir türlü sonuç alınamıyor. Tam tersi oldu. Artık torba dışında bir şey gelmez oldu. Demek ki artık eleştirmeyelim, torbaya uyalım ya da usulü torbaya dönüştürelim. Pazardan şey alır gibi, ‘torbaya her şeyi doldurup buraya getirelim’ diyelim çünkü başka çaremiz kalmadı. Her teklifte arkadaşlarım, bizler bu konuyu eleştiriyoruz ama hiçbir mesafe alamıyoruz. Bu da haliyle yasama kalitesini etkiliyor” ifadelerini kullandı.

 

Kalaycı’nın ardından söz alan Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, sık sık torba yasa teklifinin hazırlanmasının nedeninin, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” olduğunu söyledi. Elvan, “Özellikle yeni Hükümet sistemine geçişle birlikte doğal olarak birçok bakanlığın birçok eksikliği, talepleri söz konusu olabiliyor ama zaman içerisinde bunun azalacağını düşünüyorum” diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha