• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Ne olur beni onlarla muhatap etmeyin'

'Ne olur beni onlarla muhatap etmeyin'
0 0

Başbakan Davutoğlu, AKP için oy isterken kendisinin bir daha Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na muhtaç edilmemesini istedi

24 Ekim 2015 Cumartesi 13:50

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım genel seçimleri öncesi gerçekleştirdiği İzmir ziyaretinin ikinci gününde Ödemiş İlçesi’nde halka seslendi. 1 Kasım seçimleri için destek isteyen Başbakan Davutoğlu, "Allah, bizi 1 Kasım’dan sonra koaliasyona da muhtaç etmesin. Mührünüzü öyle sağlam basın ki, eşinizi, çocuğunuzu, komşunuzu, öyle sağlam götürün ki sandığa, ne olur beni bir daha Kılıçdaroğlu, Bahçeli ile muhatap etmeyin" dedi.

 

1 Kasım genel seçimleri için İzmir’i ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, ikinci güne Ödemiş mitingiyle başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, havanın yağışlı olması nedeniyle karayoluyla Ödemiş İlçesi’ne gitti. Davutoğlu’nun Ödemiş Hükümet Konağı önünde meydanda, kürsüye çıkmasından önce AK Parti İlçe Başkanı Halil Demir, Belediye Başkanı Mahmut Badem ile İl Başkanı Bülent Delican, kısa birer konuşma yaptı. Konuşmalardan sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu’yla birlikte halkı selamladı. Selamlamadan sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ardından kürsüye gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve İzmir milletvekili Adayı Binali Yıldırım, halka seslendi. Yıldırım, genel seçimler için halktan destek isterken, "Sizler olmazsanız, Türkiye fotoğrafı eksik kalır" dedi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili adayı Nükhet Hotar da, "1 Kasım seçimleri, hayati bir dönüm noktasıdır. Ak Parti kazanımlarının devam edeceği bir fırsatı elde edeceğiz. Sizlere güveniyoruz" dedi. 

 

"İSTİKAMET BELLİ" 

 


Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmalardan sonra ikinci kez, ’İzmir sevdalısı’ anonsuyla kürsüye davet edildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu da meydanda bulunanları, "Yiğit efeler, yiğit zeybekler, sizinle gurur duyuyoruz" sözleriyle selamladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İstikamet, menzil belli. 1 Kasım’da tek başına iş başına demeye geliyoruz. İzmir’de farklı bir seçimi tablosuyla karşı karşıya olacağız. Türkiye bir kez daha güven diyecek istikrar diyecek. Bir kez daha kaosa hayır diyecek. Türkiye için çok güzel hayallerimiz var. Büyük hedeflerimiz var. Hiçbir vesayete izin vermeyiz. Adalet duygumuzdan vazgeçmeyiz. 1 Kasım’da Türkiye kazanacak, İzmir kazacak, demokrasimiz, ekonomimiz kazanacak" dedi. 

 

KUVAYİ MİLLİYECİLİLER BAŞ EĞDİ Mİ?

 

Alanda bulunan bazı partililerin ’Dik dur eğilme, bu millet seninle’ diye bağırması üzerine Davutoğlu, "Efelerin çocukları, kuyavi milliyeciler başlarını eğdiler mi? Efelerin çocukları, bizler baş eğer miyiz? Sizin topraklarınızda yetişen, idam sehpasına giden Menderes, baş eğdi mi? Biz baş eğer miyiz? Yedi düvele baş eğer miyiz? 1 Kasım’dan itibaren ekmeğimiz, aşımız büyüyecek. Bu ülkenin istikrarı, gelecek hayalleri kazanacak" dedi. 

 

"BİZİ KOALİASYONA MUHTAÇ ETMEYİN" 

 

Seçim vaatlerini de sıralayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Biz seçim beyannamemizi toplumun her kesimiyle görüşüp yaptık. Biz bunları söyledik. Birileri de, hain teröristlere, Ankara’da katliam yapanlara dönüp haykıracaklarına, ’devlete katil’ diyor. Biz müşfik bir devletiz. 13 yıl önce iktidar olduk. 2002 yılında bu ülke maaş ödemekten acizdi. IMF’den borç istiyorlardı. Şimdi borcumuzu ödedik. Nereden geldi bu kaynaklar? Halkımızla birlikte yürümekten geldi. Hortumları kesmekten geldi. Gece gündüz çalışmayla geldi. Kimse bizi tekrar namerde muhtaç edemez. Öyle bir gayret sarf edeceğiz ki. Bir daha bu memlekette, değil namerde merde bile muhtaç olmayacak."

 

Önümüzdeki 1 Kasım seçimleri öncesinde, tek başına iktidar olmak için destek isteyen ve koaliasyona da kendilerinin muhtaç edilmemesini isteyen, muhalefet liderlerini set bir dille eleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Allah bizi 1 Kasım’dan sonra koaliasyona da muhtaç etmesin. Mührünüzü öyle sağlam basın ki, eşinizi, çocuğunuzu, komşunuzu, öyle sağlam götürün ki sandığa, ne olur beni bir daha Kılıçdaroğlu’yla Bahçeli ile muhatap etmeyin. Kılıçdaroğlu, bırakın hükümet kurmak gibi ciddi bir şeyi, terörle mücadelede baş başa görüştüğümüzdeki sırları bile saklamayacak kadar ciddiyetsiz davrandı. Bahçeli’yle muhatap etmeyin. Bahçeli’yle bir daha görüşüp hayır demesine muhatap etmeyin. 1 Kasım’da tek başına iktidara getirecek misiniz?" 

 

KILIÇDAROĞLU, BAHÇELİ’YE BAŞBAKANLIK ÖNERDİ

 

Geçen 7 Haziran seçimlerinden sonra muhalefet partilerinin tutumlarını eleştiren, halkın istediğini yapmamakla suçlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de siyaset yapan her partinin Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretmesi gerektiğini söyledi. Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Herkesin milli duruş göstermesi lazım. Terörün hortladığı böyle zamanlarda yan yana durmamız gerekmez mi? 7 Haziran’dan sonra muhalefetin yaptıklarına bakın. Milletimiz, ’yan yana gelin birlik yapın’, ’Koaliasyon yapın’ dedi. Ak Parti, iktidar olmasın diye. Kılıçdaroğlu, gitti Bahçeli’ye başbakanlık teklif etti. Başbakanlığı millet verir, millet. Sayın Bahçeli, bu güne kadar millet yararına evet dediğini gördünüz mü? Hep hayır diyor. Gittik konuştuk, kendisiyle, ’bu memleket dümensiz kalmasın’ dedik. ’Hayır’ dedi. ’Bir seçim hükümeti kuralım’ dedik, ’hayır’ dedi. ’Biz seçime gidelim, azınlık hükümeti kuralım’ dedik, ’hayır’ dedi. ’Birlikte mecliste seçim kararı alalım’ dedik, ’hayır’ dedi. Çok açık, korkuyorlar bunlar, korkuyorlar. Seçim meydanına çıkmaktan koruyorlar. Biz yiğit Mehmetçiklerimizle, polislerimizle, dağda, ovada Türkiye’nin her yerinde, terörle mücadele ederken Bahçeli, kenara çekildi. Mücadelemizi izledi. Onların görevi izlemek, bizim görevimiz teröristlerle mücadele etmek. Sayın Bahçeli’nin herhangi bir şehidimizin acısını paylaşıp da, mücadele ettiğini gördünüz mü? Köşesinde oturup, bizim ne söyleyeceğimizi, bekledi. Biz hiçbir tehditlerden korkmadık, korkmayacağız. Çünkü biz Allaha sırtımızı vermişiz." 

 

"MEYDANLARI KİMSEYE BIRAKMADIK" 

 

Yaklaşan seçimler öncesi sadece kendilerinin meydana çıktığını da anlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, şöyle konuştu:

 

"Meydanları kimseye bırakmadık. Meydanlarda, milletimizle buluşan tek parti, tek lider biziz. Allah bizimleyse, millet sizimleyse ne gam? 1 Kasım’da bu mesele, memleket meselesi. Türkiye’nin istikrarı, geleceği için Ak Parti diyecek misiniz? 1 Kasım’da sandıklardan Ak Parti demeye var mısınız? Ödemiş ilim diyarıdır, kültür diyarı, sanatçı diyarıdır. İşte Ödemiş, her şeyin güzelini yapar, sanatın da, ilmin de, tarımın da, meyveciliğin de en güzelini yapar. Allah Ödemiş’i aziz eylesin. İzmir’i aziz eylesin. Türkiye’yi aziz eylesin. Allaha bir daha bizi namerde muhtaç etmesin. 1 Kasım’da tek başına iktidar demeyi nasip etsin."

 

Seçim beyannamesindeki vaatlerini ve İzmir’e yaptıkları yatırımları da anlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasından sonra türkücü Bedia Akartürk’ü sahneye çıkardı. Birlikte halkı selamladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasından sonra yine alanı dolduranlarla selfie de çektirdi, Ödemiş Belediyesi’ni ziyaret etkikten sonra ayrıldı.

 

(Taylan YILDIRIM/ DHA) 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha