• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ömer Çelik: Vahşi ve katliama yönelik bir eylem

Ömer Çelik: Vahşi ve katliama yönelik bir eylem
0 0

Ankara'da bugün gerçekleştirilen "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" öncesi art arda 2 patlama yaşandı. Olay sonrası hükümet kanadından ilk açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Çelik, saldırıyı provokasyon olarak değerlendirerek 'Vahşi ve katliama yönelik bir eylem' açıklamasında bulundu.

23 Ekim 2015 Cuma 11:06
Aralarında DİSK, KESK,TMMOB ve Türk Tabipler Birliği'nin olduğu çeşitli sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" mitingi öncesi iki büyük patlama meydana geldi. Sıhhiye Meydanı'nda saat 10.04'te yaşanan patlama sonrasında İçişleri Bakanlığı 30 kişinin yaşamını yitirdiği, 126 kişinin de yaralandığını açıkladı.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı sonrası hükümet kanadından ilk açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Saldırıyı provokasyon olarak nitelendiren Çelik, "Bu kadar vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısı bizi son derece üzdü. Bu terör saldırısını gerçekleştiren her kimse lanetliyoruz" diye konuştu. 
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha