• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Partisinden Ufuk Uras açıklaması: Politikalarımızla bir ilgisi bulunmayan, kendisinden başka kimseyi bağlamayan kişisel görüşler

Partisinden Ufuk Uras açıklaması: Politikalarımızla bir ilgisi bulunmayan, kendisinden başka kimseyi bağlamayan kişisel görüşler
0 0

Yeşil Sol Merkez Yürütme Kurulu, üyesi Ufuk Uras’ın son dönemde yaptığı güncel siyasi yorumlar ve yeni parti kurma hazırlığı yapan eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesi konusunda bir açıklama yaptı.

6 Ekim 2019 Pazar 19:07

Partinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

"Yeşil Sol Merkez Yürütme Kurulu: Ufuk Uras’ın son günlerde yaptığı açıklamalar kendi kişisel görüşleridir. Partimizin ülkemiz sorunlarına bakışı ve çözüm önerileri bellidir. Yeşil Sol Parti ülkemizin sorunlarına bakışını, bu konulardaki çözüm önerileriyle bunları gerçekleştirmeye yönelik stratejilerini, başta Parti Konferansı olmak üzere yetkili kurulları içinde tartışarak belirlemiş olup, siyasi faaliyetlerini bunlara uygun şekilde sürdürmektedir.

 

"Yeşil Sol Parti kurucusu ve halen partimizin üyesi olan eski milletvekili Ufuk Uras tarafından yapılan açıklamalar Partimizin bu politikalarıyla bir ilgisi bulunmayan, kendisinden başka kimseyi bağlamayan kişisel görüşleridir.

 

"Yeşil Sol Parti, üyelerinin en geniş katılımıyla emek, demokrasi, ekolojik mücadele ve barış eksenli kararlar almıştır. Bu alanlarda her türlü olumlu gelişmenin ancak toplumsal muhalefet güçleri eliyle gerçekleşebileceği aşikardır.

 

"Partimiz, birlikte hareket ettiği diğer parti ve toplumsal muhalefet güçleriyle birlikte bu doğrultuda çalışmalarına devam etmektedir.”

 

Ufuk Uras: Davutoğlu'dan parti kurma çalışmalarında hızlı davranacağı izlenimi edindim

 

Ufuk Uras, Davutoğlu’yla görüşmesinin ardından T24’ten Şirin Payzın’a yaptığı açıklamada, yeni parti çalışmalarının ardında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu iddialarının da komplo teorisinden ibaret olduğunu düşündüğünü söylemişti.

 

Davutoğlu'nu soğukkanlı ve kendinden emin gördüğünü söyleyen Uras, "Davutoğlu'dan parti kurma çalışmalarında hızlı davranacağı izlenimi edindim. Babacan'ın ise ekonomik krizin etkilerini bekleyeceğini düşünüyorum" diye konuşmuştu.

 

Davutoğlu, görüşmesiyle gündeme gelen Ufuk Uras, daha sonrasında da 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’ne, 23 Haziran'da ise CHP'ye oy verdiğini açıklamıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha