• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Saadet liderinden TÜİK tepkisi: Vicdanınızın yüzde kaçını kullandınız!

Saadet liderinden TÜİK tepkisi: Vicdanınızın yüzde kaçını kullandınız!
0 0

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), kasım ayına ilişkin tüketici ve üretici fiyat endekslerini dün yayımladı. Türkiye’de kasım ayı enflasyonunu TÜİK yüzde 3,51, ENAG ise yüzde 9,91 olarak açıkladı.

4 Aralık 2021 Cumartesi 09:49

TÜİK’in verilerine göre tüketici fiyatları, kasım ayında aylık bazda yüzde 3,51 artarken, yıllık enflasyon yüzde 19,89’den yüzde 21,31’e yükseldi. Böylelikle yıllık tüketici enflasyonunda Kasım 2018’den bu yana en yüksek seviye kaydedildi.

 

‘VİCDANINIZIN YÜZDE KAÇINI KULLANDINIZ!’

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına, resmi Twitter hesabından tepki gösterdi. Karamollaoğlu’nun paylaşımı şöyle: “TÜİK, bugün kendisine sorulan ‘Saat kaç?’ sorusuna ‘Siz kaç buyurursanız efendim.’ cevabını vermiştir. Gerçekte yüzde 60’lara yaklaşan yıllık enflasyonu yüzde 21,31 olarak açıklarken vicdanınızın yüzde kaçını kullandınız!”

 

TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamları, uzun süredir tartışma konusu oluyor. Kamuoyu, kurumun Saray’ın etkisinde kaldığını ve enflasyon rakamlarını gerçeğin çok altında açıkladığını düşünüyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha