• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Saadet Partili Aktaş'tan AKP'li Kurtulmuş’un '23 Haziran’ı geçelim sonra tövbe istiğfar ederiz' sözlerine tepki: Allah belasını versin

Saadet Partili Aktaş'tan AKP'li Kurtulmuş’un '23 Haziran’ı geçelim sonra tövbe istiğfar ederiz' sözlerine tepki: Allah belasını versin
0 0

Numan Kurtulmuş’un, '23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederiz' sözlerine Saadet Partisi’nden sert tepki geldi.

26 Mayıs 2019 Pazar 17:35

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Gençlik Kuruluşları Birliği tarafından Üsküdar Belediyesi Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde düzenlenen sahur programında yaptığı konuşmada “AK Parti’nin Türkiye’deki siyasi tabanı asgari yüzde 65’tir. Ben kamuoyu araştırmasını söylüyorum. Oy vermiş sonra vermemiş, birkaç kez vermemiş sonra vermiş, birkaç kez oy vermiş sonra vermemiş. Bu büyük bir güçtür.

 

Bu insanlarımızın hepsine ulaşacağız, gönlü kırgın olanlara diyeceğiz ki kırılma vakti şimdi değildir. Eksikleri, hataları söyleyenlere diyeceğiz ki biz de siyaseti biliyoruz, eksikleri hataları görüyoruz, önce 23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız ve yolumuza koşar adım devam edeceğiz. Ama kızgınlıkla, küskünlükle, kusura bakmayın hiç kimsenin de CHP’nin adayını oraya getirip oturtturmak gibi bir lüksü olamaz” dedi.

 

SAADET PARTİLİ AKTAŞ'TAN TEPKİ

 

Kurtulmuş’un bu sözlerine Saadet Partisi’nin 31 Mart seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Ali Aktaş’tan çok sert tepki geldi. Aktaş, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 

Numan Kurtulmuş küskün seçmene şöyle seslenmiş; “Önce 23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız” 

 

Allah belasını versin. Bu denli oportünist olabileceğini bilemedik. Milli Görüşten yetişmiş bir nesli heba etti.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha