• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Şamil Tayyar: Ankara saldırısı Gezi ve 17-25 Aralık'ın devamı

Şamil Tayyar: Ankara saldırısı Gezi ve 17-25 Aralık'ın devamı
0 0

97 kişinin hayatını kaybettiği Ankara saldırısı ile ilgili AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

23 Ekim 2015 Cuma 11:10

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Ankara'daki bombalı saldırıların Gezi olayları ve 17-25 Aralık'ın devamı olduğunu öne sürdü.

"Yarım kalan hesabı Ankara katliamı üzerinden yeniden işler hale getirme niyetindeler. Birbirimizi ayrıştırarak Türkiye'yi bölmek ve parçalamak istiyorlar. Buna karşı birlik ve beraberliğimizi korumalıyız" dedi

Seçim çalışmalarını sürdürdüğü İslahiye'de AK Parti teşkilatını ziyaret eden Şamil Tayyar, buradaki partililere hitap etti. 97 kişinin yaşamını yitirdiği Ankara'daki bombalı saldırılar ile Türkiye'ninkarıştırılmak istendiğini ifade eden Tayyar, "Ankara'da 2 canlı bomba aynı zamanda patlatıldı. Bombaların tesiri arttırmak içinde bilyelerle güçlendirdiklerini gördük. Demek ki ölü sayısını artırmayı ve bununla beraber eylemler yaparak Türkiye'yi karıştırmayı planlamışlar.

Burada bir siyasi mesaj vardı. Bu siyasi mesajın ne olduğunu hepiniz çok iyi biliyoruz. Türkiye daha önce Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimleri ile hedeflerine ulaşamadılar. Şimdi yeni bir senaryoyu hayata geçirmeye çalışıyorlar. Gezi olaylarında, 17- 25 Aralık'ta yarım kalan hesabı Ankara katliamı üzerinden yeniden işler hale getirme niyetindeler" dedi.

Saldırıların ardından Türkiye'nin birçok noktasında olayların tahrik edilerek toplumun ayrıştırılarak birbirine düşürülmeye çalışıldığını ifade eden Şamil Tayyar, 1 Kasım seçimlerinde bu oyunun bozulması gerektiğini belirterek şöyle dedi:

"Tıpkı Suriye'de, Irak'ta olduğu gibi yine karanlık bir oyunun içindeler. Bunu Suriye'de, Irak'ta başardılar ve şimdi sırada Türkiye var. Türkiye'yi bölmek ve parçalamak istiyorlar. Sebepleri konusunda hepinizin iyi, kötü fikri var. Bugün bakıyoruz Rusya, Suriye'ye girdi, Çin 'ben de bu oyunda varım' dedi. Diğer tarafta NATO, AB üyeleri, Amerika karşı tarafta ama bunların hepsi birer danışıklı dövüş.

Bölgeyi yeniden dizayn edip, sınırları yeniden belirlemek isteyenler masada kendi ellerini güçlendirmek ve Türkiye'yi zayıflatmak istiyorlar. Onun için 1 Kasım'da verilecek oylarla aynı zamanda bu oyunu bozmak zorundayız. Mesele Artık AK Parti'nin iktidara gelip gelmemesi meselesinin çok ötesinde Türkiye'nin itibarı ve istikbali mücadelesine dönüşüyor.

Allah korusun 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkarsa daha önce istikrarsızlıktan bahsediyorduk ama artık Türkiye'yi bölünmeye götürebilecek çok ciddi provokasyonlar yaşanabilir. Bunu önlemek için sağduyulu olmalı, iyi düşünmeli, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız." 


KAYNAK:KARŞI
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha