• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sarıgül Şişli için resmen aday adayı

Sarıgül Şişli için resmen aday adayı
0 0

Eski Şişli belediye başkanı Mustafa Sarıgül Mart 2019’da yapılması öngörülen yerel seçimlerde yine Şişli için CHP’den resmen aday adayı oldu.

20 Ekim 2018 Cumartesi 09:53

Bir grup partili tarafından CHP’nin Şişli ilçe başkanlığı önünde karşılanan Sarıgül, adaylık başvuru dosyasını başkan Veli Çelik’e  teslim etti.

 

 

Sarıgül, geçmişte büyük emek verdiği Şişli’yi yeniden şahlandırmak için adım attığını söyledi. ‘Yeni Şişli’nin temellerini partililerle atacaklarını belirten Sarıgül,  “Muvaffak  olacağımızdan hiç kuşkum yoktur. Seçim gününe kadar birlikte koşacağız, birlikte  coşacağız” dedi.

 

Eski başkan, aday gösterilmesi halinde çok çalışacağını da söyleyerek, “CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da söz veriyorum. Yalnızca Şişli’yi değil, İstanbul’u da partimize kazandıracağız. Bunun için İstanbul adayımızla el ele  vererek kapı kapı dolaşacağım diye konuştu.

 

Sarıgül 1999-2014 yıllarında Şişli’nin belediye başkanlığını yapmıştı. 2014’de büyükşehir belediyesi için adaylığını koyan Sarıgül seçimi rakibi Kadir Topbaş’ın gerisinde tamamlamıştı

 

İnönü de Şişli’ye talip

 

CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar aday olmak istediğini açıklamıştı. Çok hareketli bir dönem geçirdiğini belirten İnönü, “İstediğimiz her şeyi yapamadık. Tekrar belediye başkanı olmak istiyorum. Şişli’ye sözüm var” demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha