• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Savunma Sanayii Başkanı Demir: ASELSAN satılacak iddiaları dezenformasyon

Savunma Sanayii Başkanı Demir: ASELSAN satılacak iddiaları dezenformasyon
0 0

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN'ın satılacağı iddialarını reddetti ve savunma sanayiinin siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyledi.

8 Aralık 2021 Çarşamba 15:43

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Savunma Sanayii Kocaeli Buluşması" öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Bir gazetecinin, ASELSAN'ın yabancı yatırımcıya satılacağı iddialarına ilişkin sorusu üzerine Demir, bu iddialara şaşırdıklarını söyledi.

 

'Dezenformasyonun bir parçası'

 

Bunun dezenformasyonun bir parçası olduğunu belirten Demir, şöyle devam etti:"ASELSAN Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının çoğunluk hissesine sahip olduğu, yüzde 25'i halka açık bir şirket. Büyük savunma sanayii şirketlerimiz ASELSAN, HAVELSAN ve ROKETSAN'ın büyük hisseleri Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na ait. ASELSAN, TUSAŞ, HAVELSAN'ın ülkemizde ve çeşitli ülkelerde ortakları ve alt şirketleri var, durum bu.

 

"Bu açıklamayı yapma gereği bile bana biraz tuhaf geldi. Tabii ki şunu unutmamak lazım; ASELSAN borsaya, halka açık bir şirket. Şirket hakkında yapılacak herhangi bir spekülasyonun da gerçekten çok önemli ve ciddi sonuçları olur."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha