• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Seçim istifası için son gün

Seçim istifası için son gün
0 0

24 Haziran'daki seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlileri istifa etti.

26 Nisan 2018 Perşembe 17:01

Dikkat çeken istifalar arasında Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Kaya bulunuyor.

 

24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin istifa etmesi için bugün son gün. Adaylık başvurusu yapmak isteyen kamu görevlileri bugün saat 17.00'ye kadar başvurularını yapabilecek.

 

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, 19 yıldır Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten Yusuf Ziya Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Kaya, Diyarbakır Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Bilal Özkan, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç,  AK Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı AK Parti'den aday adayı olmak için görevlerinden ayrıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem ve İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan ise CHP'den milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa etti. Antalya Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce de İYİ Parti'den milletvekili aday adayı olmak için istifasını sundu.  Mersin Barosu Başkanı Ali Er'den de milletvekili aday adayı olmak için istifa açıklaması geldi.

 

Habertürk TV'den Sibel Erdem'in aktardığına göre önceki seçimlere göre yoğun bir istifa olmadı. Bunun nedeni olarak kamu görevlilerinin erken seçime hazırlıksız yakalanması gösteriliyor. Bir diğer neden olarak da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bakanların Meclis dışından atanabilecek olması nedeniyle milletvekilliğine ilginin düşmesi gösteriliyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha