• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sera Kadıgil: Baskılara rağmen 'Hayır'cıların aydınlık yüzünü göreceğiz

Sera Kadıgil: Baskılara rağmen 'Hayır'cıların aydınlık yüzünü göreceğiz
0 0

'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek' ve 'Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlenen CHP Parti Meclisi Üyesi Avukat Sera Kadıgil konuştu.

14 Şubat 2017 Salı 18:35

Hazırlanan iddianame hakkında Birgün gazetesinden Can uğur'a konuşan Sera Kadıgil,gelişmelerden utanç duyduğunu vurguladı: "Sabah kalktığımda hakkımda iddianame yazıldığını, 7 yıl hapis cezası istendiğini öğrendim dün. Önceki gün de avukat olarak yazdığım bir savunma dilekçesi nedeni ile hakkımda baroya ve savcılığa birer yeni şikayet daha yapıldığını öğrenmiştim. Şu an üçü avukat olarak yazdığım savunma dilekçeleri yüzünden, biri de yedi yıl önce attığım bazı tweetler yüzünden olmak üzere dört farklı davada sanığım. Ne hissediyorsun diye soruyorlar. İnanın hissettiğim tek duygu var, ne korku, ne endişe, ne üzüntü var, sadece utanç duyuyorum artık… 2007'de mezun oldum, gözümü Ergenekon kumpasında açtım. O günden bu yana ağız tadıyla, hakla hukukla kanunla kitapla avukatlık yapmaya fırsat bırakmadılar. Hukuktan ayrılmayacağıma dair şerefim üzerine yemin ederek bugüne dek onurumla giydiğim cübbemden utanır hale getirdiler beni. Bunca hukuksuzluğa maruz kalmaktan dahi değil, "bu kadarı da artık olmaz" diye düşünürken hep daha da haksız, daha da adaletsiz bir düzenin kuruluşuna canlı canlı şahit olmaktan ben utanıyorum artık."

 

'HER ŞEY ORTADA'

 

Sera Kadıgil'e göre yaşananlar gayet açık ve net biçimde ortada duruyor. Şöyle devam ediyor Kadıgil: "Neyin, neden yapıldığı o kadar aşikar ki. Yedi yıl önce attığım 4-5 floodluk tweetleri cımbızlayarak alıp önce haber yaptırdılar, sonra dava açtırdılar, gözaltına alındım, tutuklama talebiyle mahkemenin önüne çıktım. Mahkeme '7 yıl önceki tweetler CIMBIZLANARAK kamuya aksettirilmiş, suçun unsurları oluşmamıştır' diye açık açık karar yazdı hakkımda. Yine de jet hızıyla iddianame hazırlanmış, 7 yıl önceki tweetler için 7 yıl hapsim isteniyormuş. 'Muş' diyorum çünkü bana tebliğ edilen bir şey yok henüz. Ergenekon zamanında olduğu gibi yine havuz medyasından alıyorum hakkımdaki 'hukuki' gelişmeleri. Tek fark o gün avukat olarak deliriyordum yapılan hukuksuzluklara, bugün sanık olarak."

 

'DÜN DİNSİZDİK'

 

Referandumda 'Hayır' diyeceğini açıklayan isimlere olmadık baskı biçimleri gündeme gelirken, Kadıgil de buraya gönderme yaparak meselenin arka planını ortaya koyuyor ve sözlerini şu ifadelerle noktalıyor: "Dün kumpas davalarında avukatlık yaptığımız için dinsiz ve darbeci ilan edilmiştik bazı kesimlerce, bugün rejim değişikliği hadsizliğine, 2010 da olduğu gibi, yine göğsümüzü gere gere HAYIR dediğimiz için dinsiz, hain, terörist ilan ediliyoruz. Şaşırtıcı da değil esasen. Varsın olsun. Güzel yarınlarda dönüp 'bu ülkeyi kimler kurtardı' diye baktığımızda tüm baskılara rağmen şerefiyle HAYIR diyen milyonlarca dostumuzun aydınlık yüzünü göreceğiz karşımızda. Kimsenin şüphesi olmasın! 

 

HAYIR VİDEOSUNUN ARDINDAN GÖZALTINA ALINMIŞTI

 

Kadıgil'in sosyal medya hesabı üzerinden kısa süre önce referandumda 'Hayır' diyeceğini açıklaması ve söz konusu mesajın kamuoyunda geniş yankı bulmasının ardından gözaltına alınması ise dikkatlerden kaçmamıştı.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha