• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

TBMM Başkanı Şentop: Bazı müttefiklerin tavırları yanlış

TBMM Başkanı Şentop: Bazı müttefiklerin tavırları yanlış
0 0

"NATO ülkelerinden, müttefiklerimizden beklediğimiz, Türkiye'nin yanında yer almaları, en azından açıklamalarıyla yer almaları. O bakımdan bazı müttefiklerin tavırlarının yanlış olduğunu ifade etmek isterim"

10 Ekim 2019 Perşembe 12:52

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamalarla ilgili, "NATO ülkelerinden, müttefiklerimizden beklediğimiz, Türkiye'nin yanında yer almaları, en azından açıklamalarıyla yer almaları. O bakımdan bazı müttefiklerin tavırlarının yanlış olduğunu ifade etmek isterim" dedi.

 

Ankara Hacı Bayram Veli Camisi çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şentop, “Türkiye, uzun yıllardır terörle mücadele ediyor. Burada bir terör yapılanmasının yeniden oluşmasına, güçlenmesine, Türkiye için bir tehdit oluşturmasına göz yummamız, beklememiz mümkün değil" ifadelerini kullandı.

 

DHA’nın haberine göre Şentop, hiçbir ülkenin Barış Pınarı Harekâtı için Türkiye'ye söz söyleme hakkının olmadığını söyledi.

 

Türkiye’nin NATO müttefiklerinin tutumları hakkında da konuşan Şentop, “Türkiye, terör saldırısına maruz kaldığında NATO ülkelerinden, müttefiklerimizden beklediğimiz, Türkiye'nin yanında yer almaları, en azından açıklamalarıyla yer almaları ama fiilen de Türkiye'nin yanında yer almaları. O bakımdan bazı müttefiklerin tavırlarının yanlış olduğunu ifade etmek isterim” diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha