• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

TBMM'de grubu bulanan 4 parti, İdlib saldırısını ortak bildiriyle kınadı

TBMM'de grubu bulanan 4 parti, İdlib saldırısını ortak bildiriyle kınadı
0 0

TBMM'de grubu bulunan 4 parti, ortak bildiriyle İdlib'de 33 askerin yaşamını yitirdiği saldırıyı kınadı.

28 Şubat 2020 Cuma 22:27

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan imzasını taşıyan bildiride, “Bu alçak ve menfur saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz” denildi.

 

Bildiride, saldırılara karşılık verme hakkı saklı kalmak kaydıyla bölgedeki soruna ilişkin “siyasi çözüm” vurgusu yapıldı:

 

“Askerlerimize yapılan saldırılara mukabele hakkımız mahfuz kalmak kaydıyla, bölgede yaşanan insani dramlara mani olmak için Uluslararası hukukun desteklediği biçimde çözümün siyasi yöntemlerle olması gerektiğini ifade ediyoruz. Kahraman Türk ordusunun TBMM tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi, bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır. TBMM olarak, bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu, parti politikalarına ilişkin farklılıklar saklı kalmak kaydıyla yüksek idealler istikametindeki ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi aziz milletimize ve dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha