• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Temelli'den ittifak açıklaması: Merkezi düzeyde yok, yerellerde ortaklaşma var

Temelli'den ittifak açıklaması: Merkezi düzeyde yok, yerellerde ortaklaşma var
0 0

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, CHP ve İyi Parti'yle ittifak yaptıklarına ilişkin iddiaları "Merkezi düzeyde ittifak yok, yerellerde ortaklaşma var" ifadesiyle değerlendirdi.

19 Mart 2019 Salı 11:27

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Demirören Medya Grubu'nun ağzından çıkmayan sözleri gerçekmiş gibi okuyucularına sunmasıyla ilgili olarak "Fıkra gibi bir şey bu. Önce güldük. Yalan bir haber yapılmış ve düzeltme yapmıyorlar benim düzeltmemi istiyorlar. Herhalde basın tarihinde çok rastlanmış bir şey değil bu" dedi.

 

Temelli, "Biz bir strateji ortaya koyduk. Türkiye'de belli büyükşehirlerde aday çıkartmayacağız çünkü AKP-MHP bloğunu geriletmek istiyoruz. Demokrasi güçleri kazansın dedik. Bu bloğun karşısında kim güçlü bir adaysa seçmenlerimiz de ona oy verir dedik" ifadelerini kullandı.

 

"Bizim İYİ Parti ile CHP ile Saadet ile bir ittifakımız söz konusu değil. Bakmayın böyle saçma sapan konuştuklarına kendileri de biliyorlar" ifadelerini kullanan Temelli, bazı yerlerde yerel güçlerin kendilerinin inisiyatif alarak liste oluşturulduğunu ancak bunun bir ittifak olmadığını söyledi.

 

Merkezi düzeyde bir ittifak olmadığını belirten Temelli, "Yerel seçimlerin doğasına uygun olarak böyle ortaklaşmalar başlar. Yerellere bu inisiyatifi tanıdık ama merkezi düzeyde bir ittifak yok" değerlendirmesinin yanı sıra, şunları da söyledi:

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha