• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

TMSF Cemaat soruşturması kapsamında el konan şirket sayısı açıklandı: 691

TMSF Cemaat soruşturması kapsamında el konan şirket sayısı açıklandı: 691
0 0

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde Cemaat soruşturması kapsamında şüpheli bulunan kişilere ait 691 şirket yer aldığını duyurdu.

2 Aralık 2016 Cuma 16:39

TMSF’nin internet sitesinde yayınlanan listede Boydak Holding, Kaynak Holding, Koza İpek Holding, Dumankaya ve Fi Yapı da bulunuyor.

 

674 sayılı ve 15 Ağustos 2016 tarihli Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname uyarınca TMSF Cemmate ait, iltisakı veya irtibatı nedeniyle satışa konu varlıklarda kayyum olarak görevlendirilmişti.

 

Üç yatırım şirketi görevlendirildi

 

TMSF geçtiğimiz günlerde satışa konu bu varlıkların satış işleminde üç şirketi yatırım danışmanı olarak görevlendirdi.

 

Buna göre 1 nolu varlık paketi için Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), 2 nolu varlık paketi için Vera Varlık, 3 nolu varlık paketi için Garanti Yatırım görevlendirildi.

Garanti Yatırım görevlendirildiği varlık paketinde Boydak Grubu’nun da dahil olduğu 211 şirketin bulunduğunu açıkladı.

 

Ekimde sayı 255’ti

 

TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, TMSF yönetimine geçen şirketlerde yapılacak değerlemeler sonucunda bir ihale sürecine gireceklerini söylemişti.

 

Gül, o dönemde yönetimine kayyum atanan 255 şirket olduğunu ve bunların envanterinin sürdüğünü, işletmelerin bir kısmının faal, ekonominin içinde önemli rollere sahip, bir kısmının ise tabela şirketi olduğunu dolayısıyla ne kadarının tasfiye olacağının bilinmeyeceğini söylemişti.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha